bebekler,çekmeceler,dolap kapakları..

reny soruyor: 6

11 aylık bir kızım var.
Bu ay evin bütün çekmecelerini açmayı ve boşaltmayı mesai haline getirdi.
Çok kullanmadıklarımı bantladım,kitledim, ama birde günde defalarca açılan ve çok lazım olan çekmeceler var. Ne yapabilirim?
Bu geçici bir dönem mi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


reny

Haklısınız,
Bende herşeyin yasak olmasını istemiyorum.
Bir yandan da bu dönemi en az zararla,en az hasarla kapatmasını ümit ediyorum.
Umarım o küçük parmaklar ve eller sağsalim atlatır bu dönemi...


Zelal_

Benzer bi konuda sorulan soruya aylar önce verdiğim cevabı buldum :)) Çekmeceyle ilgili bizdeki durumda zamanında şöyleymiş;

"Çekmece konusunda ben de kilitlemedim hiç, çekmeceleri ona göre az çok düzenledik tabi, tehlikeli olabilecek, akacak, dökülecek, kesici olabilecek şeyler ulaşamayacağı üst çekmecelere/dolaplara gitti... Çekmecelerin hepsini karıştırdı, bizim odada aynı çekmeceyi günde 3-4 kez döktü, kiminde birlikte topladık, kiminde de ben topladım o izledi, ama hiç dağınık bırakmadık. Odasına da bir çekmeceli komidin koydum, eşyalarını koydu çıkarttı, bizim odadakilere daha az dadanır oldu...

Biz o dönemleri böyle geçirdik işte :)) Acaba geçti mi, ondan da emin değilim ya neyse :)) "

demişim... :))


rabisceren

bu dönemler çok meraklı oldukları için her tarafı keşfetmek istiyorlar.bizimkide öyle hala bende hiç kilitlemedim çok defa elini sıkıştırdı ama artık öğrendi sıkıştırmadan kapatmayı arada sıkıştırıyo yine mızırdanıyo geliyorum baktım el sıkışmış çek kızım çekmeceyi diyorum çekiyo bu şekilde eli sıkışınca ne yapması gerektiğini gösteriyorum:)


yuksel_

Biz banyo dolaplarını (deterjan vs duran) ve yerlerini değiştiremeyeceğimiz kırılacak şeylerin olduğu dolapları çocuk kilitleriyle kapattık. Mutfak çekmecelerinde ise, bıçak vs gibi şeyleri onun erişemeyeceği yüksek çekmecelere koyduk. alttaki çekmeceleri boşalttı, geri doldurdu...boşalttı geri doldurdu...Artık yapmıyor ama mesela, nerde ne var biliyor, ve ilgisini çekmeyen dolaplara hiç yanaşmıyor.


reny

harikaymış, hiç değilse bir kısmı ilgisini çekmese:)


handanT

burcuya katılıyorum aynını yaptımCevaplamak için Üye ol