BEBEGİME İSİM ARIYORUM

kuzey_mania soruyor: 8

Bebeğime isim arıyorum fakat nette çok site var önerebileceginiz bir site adı veya kitap var mı?
şimdiden yardımlar için teşekkürler :))

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


yasemin_ekin

mania, biz karı-koca büyük konuşmuşuz: ilk günden beri iki isim olmaz diyorduk. Kızımın iki ismi var: Zeynep Ekin. Zeynep ismini eşim çok istedi. Ben de Ekin ismini. Ekin'in kültür anlamı da varmış ama ben daha çok toprak, bereket anlamını sevdim. O niyetle koydum ismini.

Eşime asla Ekin olacak diye israr etmedim "Sen nasıl istersen" dedim:) "Böyle dersen senin istediğini seçerim:)" dedi. Etrafımda çok fazla Zeynep vardı, hepsi de birbirinden farklı. Eşimin etrafında ise hiç yokmuş, çok da sevdiği bir isimmiş. Bu arada Zeynep ismini sevmeyen baba var mı cok merak ediyorum:)


kuzey_mania

ben de 2 isim istiyorum galiba..benim de 2 ismim 2 soyismim var..her yerde dikkat cekio karışmıo vizeler hariçç maalesef :)) Brezilyalı adı gibi aynı


Ezgi_

yasemin-ekin, benim kızımın da 2 ismi var. Zeynep Duru:)) ben 4 haftalıkken öğrendim hamileliğimi. ve ilk günden beri karnımı kızım diye sevmeye başladık eşimle:)) aslında çok farklı isimler düşünmüştük. erkek olursa Diyar, kız olursa Derin. Ancak ilk 2 hamileliğim kötü sonuçlandığı için ben korkumdan bu isimleri kullanamadım:(( biz de eşimle sözleşmişiz gibi Zeynep olsun adı dedik:)) Herkes yahu daha cinsiyeti belli değil ya erkek olursa dedikçe, biz de o zaman Zeynel olur dedik:) neyseki düşündüğümüz gibi kız oldu. Eşim 2 isime karşıydı ama ben diğer isminin Duru olmasını çok istiyordum. kızım doğduktan 3 gün sonra babası kimliğini çıkartmaya gitti ve geldiğinde üstünde ZEYNEP DURU yazan pembiş bi kimlik vardı:)) nasıl ağladım nasıl duygulandım anlatamam. eşim sürpriz yapmış. neyse, işte bizim isim hikayemiz de bu:))


Ezgi_

Ha bu arada 2. bebeğimiz erkek olursa ismi hazır. Poyraz yada efe yiğit:)) belki bir fikir olur isim arayanlara:))lacivert0

yasemin zeynep ismini sevmeyen baba var mı diye sormuşsun. bizim babamız sevmiyo kızımın adı zeynep olsun çok istiyorum ama eşim beğenmiyor.

bizde isim konusunda tıkanıp kaldık. ikizlerden erkek olana ismi ben koydum (iki isim) ama kızımıza henüz isim bulamadık.


Aysegul_

Ya iki isim hakikaten zor oluyor bence de.. ben de iki isimliyim ikisi de uzun, zaten ikincisi nadir bilinen bir isim Türkiye'de bir kaç tanedir heralde. O ismimi hep saklardım hem uzun olduğu için, hem de herkes hem yanlış telaffuz edip hem de sürekli ne demekmiş diye sorduklarından. hatta ünv mezuniyetimde sorun bile çıkmıştı ikinci ismim kayıtlarda yok diye. ondan sonra saklamayı bıraktım :) Çocuğuma kesinlikle iki isim koymayacam dedim hatta görümcemin oğluna da koydurmadım:)


burcubrsn

görüncem iki isim koydu..alp tuna..fikir verir belki arkadaslara...;) çok hoş bi isim bence..ancak o çok pişman..alp hiç kullanılmıyo..hep tuna dıyoruz keske tek isimde kalsaydık dedi..

ben de kesinlikle ikincisine de tek isim koyacağım..


sedademirez

ahhhhh.aahhh hakikaten en zoru isim koymak herhalde..benim de eşim deniz ismine takılmış durumda,ben de derin ismine..
ikisini de koysak soyadımızla birlikte bir tekerleme yaratıyoruz:)derin deniz demirez:)karar vermek çookk zorrrr...naparız,nasıl yaparız bilmem..Cevaplamak için Üye ol