Güneş kremi tavsiyeleriniz...

SelmaOnurEmre soruyor: 10

Mustela
Trukid
Bella B
Organicare

arasında kaldım. Başka tavsiyelerde olabilir. Mustela artık parabensiz üretim yapıyormuş. Bella B'yi buradaki arkadaşlardan duyuyorum genelde. Trukidi geçen yıl unnadodan almıştım. Güzeldi ama sürümü çok kolay değildi. Organicare in şampuanından çok memnunum ama acaba güneş kremi nasıldır? Sürümü de önemli. Kolay olmalı. Bir de tv de bir dr 30 faktörü geçmesin. Koruyuculuğu arttıkça kimyasalı da artıyor dedi. Fikirlerinizi bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


yesimk

kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan kimyasalları sorgulamak adına bir site var ben size onu vereyim. mümkün olduğunca kozmetikten uzak bulup doğal yöntemler kullanmanızı tavsiye ederim.

 

http://www.mer-ci-mek.com/?p=87


sedademirez

Bella B.


arse01

Bize doktorumuz Babe önermişti.Ama sürülmesi zor.Sanırım az yağlı olduğu için



My_LadyBird

chicco ürünlerinden güneş kremini kullananlar varmı acaba?


Tibetinannesi

Banada doktorum 30 faktor ve mineralli tavsiye etti, mustela var mneralli ama oda 50 faktor. Kimyasal olmasindansa 50 olsun dedim aldim bende.



yesimk

faktör ne kadar yükselirse kimyasal o kadar artar diyorlar. max 30 faktörü öneriyorlar diye duymuştum ben de


barok

mineral güneş kremi çok az var bildiklerim trukid , ve bioderma bunlardan ikisi ben bu sene bioderma almayı düşünüyorum. Diğer pekçok güneş kremi kimyasal içerikli olduklarından çocuklarda kullanılması önerilmemekteymiş. 


ozlemada7

Bioderma urunleri cok saglikli dye biliyorum



SelmaOnurEmre

barok biodermanın sadece 50 faktör olanı mı var? Ben internetteki satışlarına baktım 30 faktörlüsünü göremedim. 


pinarbaylan bana da trukid çok mantıklı geliyor. Keşke unnado yine kampanya yapsa da alsak. Aslında hepimiz ararsak unnado dikkate alır diye düşünüyorum. 


yesimk

biraz önce ekoloji magazin dergisinde okudum. güneş kremleri ve yağlarının  bize zararları olduğu kadar denizi kirletip üzerinde kirli bir tabaka bıraktığından bahsediyordu. alternatif olarak kakao yağını önermiş. buraya yazayım dedim doğal çözüm arayan arkadaşlara fikir olsun



Cevaplamak için Üye ol