hamile emniyet kemeri

pity_lady soruyor: 8

hamile emniyet kemeri almak istiyorum.kullanan varmı? tavsiye edermisiniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


burcaksahin

Ben kullanmadım. Göbekten geçen bandı göbeğin altına, üstünden geçen bandı ise göğsüme doğru kaydırarak son güne kadar araba kullandım. Ama kullanarak memnun kalan arkadaşım var. Bence bu kemerden satış yapan bir yere giderek eğer imkan verirlerse deneyerek karar verin.


pity_lady

burda e-bebek var ordan almak istedim kalmamıştı.deneme gibi bi şansım olmayacak.işe arabayla gelip gittiğim için almam gerektiğini düşündüm.


burcaksahin

Pity_Lady almam gerektiğini düşündüm diyorsan kesinlikle al :) Çünkü bebeğinin ve senin sağlığın için içinden ne geliyorsa yapmak senin hakkın.

Kaç para olduğunu bilmiyorum ama çok değildir herhalde, al ve gönül rahatlığıyla kullan derim.

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle.


pity_lady

teşekkür ederim.ruyanin_annesi

Ben de işe arabayla gelip gidiyordum doktoruma sormuştum hiç gerek yok demişti, ben kullanmadım... Ama kendini rahat hissedeceksen al tabii bence de, kafana takmaktansa kemere tak daha iyi ;)


pity_lady

isterim.markası nedir?


Angel

Ben kullandım,kızımda da,oğlumda da..Çok memnun kaldım..Doğuma gitmeden birgün önceye kadar kullandım araba çünkü..Size linkini vereyim..

http://www.e-bebek.com/anne_guvenlik_urunleri/very_important_baby/vib_baby_check_hamile_emniyet_kemeri/VIB-33246


tuba_b

Hamile emniyet kemeri ile ilgili olarak;

 

Darbe anında kemer; anne karnına baskı yaparak bebeğe zarar verebilir. Anne adaylarının bebeklerini korumaları; aracın emniyet kemerini doğru konumlandırmaları için mutlaka “HAMİLE EMNİYET KEMERİ” kullanmaları gerekmektedir. Hamile emniyet kemeri; hamileliğin ilerleyen aylarında, karın büyüdükçe araç emniyet kemerini doğru konumlandırarak anne adaylarının araçta daha rahat oturmalarını sağlayarak seyahati konforlu hale getirecek ve yolculuk sırasında kemerin karnın üzerine kaymasını önleyecektir.

 

Hamile bir kadının kaza anında karnına gelen baskı 3 ile 5 ton arasındadır. Karnın üzerinden geçen emniyet kemeri kullanımı plesentaya ve fetüse direk baskı yapar. Hamile emniyet kemeri aracın kendi emniyet kemerini karnın altına yönlendirerek baskıyı pelvise verir. Böylece daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlar, bebeği korur. Hamile emniyet kemeri hamileliğin ikinci ayından itibaren kullanılmalıdır.

 

Kaza anında güvenilirliğini bilindik kuruluşlardan ECE-R16 belgesi alarak kanıtlamamış hamile emniyet kemerleri sizin için risk oluşturmaktadır. ECE-R16 belgesi olmayan ürünlerin kaza anında dikişlerinde ve kumaşında yırtılmalar meydana gelebileceği için ürün koruma fonksiyonunu yerine getiremez.

Ürün linki; 
http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=12305

 

 

 


Cevaplamak için Üye ol