Yatak Sorunsalı

Kitapcokseveranne soruyor: 7

Merhaba, oğlum 10 aylık. Şu anda Park yatağında ve çoğunluklada bizim yanımızda yatıyor. Ne zaman normal kenarsız yataklara geçiliyor bir fikri tecrübesi olan söyleyebilir mi acaba? Bebek karyolası almadım ben direk normal yatağa geçmek istiyorum. Kenarına yine koruma alırım herhalde ama normal çocuk yatağını almak içi çokmu erken acaba?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


noir

merhaba, oglunuzu gule gule buyutun oncelikle.


benim oglum da park yatakta yatiyordu, sonra buyudukce park yatak yetersiz kaldi,
bir donem yerde yatti. 

18 aylik civari, buyuk tek kisilik yatak aldik, kenarlara da koruma aldik. Korumalar oldukca yuksek (biz cilekten aldik), herhangi bir sorun yasamadik.  


NORTH_TAN

Merhaba;
Benim oğlum parmaklıklı yataktaydı. 18 aylık çıkaracaktım ama 17 aylık yataktan atlamayı hızlandırdı biz parmaklıkları çıkarıp Jokerden Parmaklık aldık. Öyle kullandık. Halen duruyor. Oğlum yatağından inip yanımıza gelebiliyor.
http://kuzeytan.blogspot.com/2010/04/atesli-cocuk-kuzey-tan.html


Kitapcokseveranne

o zaman anlaşıla birkaç ay daha bu şekilde idare edip haziran gibi tek kişilik yatak ve parmaklık almak en mantıklısı......... artık düşerse o zaman bir süre daha yer yatağı falan yaparım.


_Sezin_

Özlem, yatak isini ne yaptın merak ettim?


Kitapcokseveranne

Sezincim uzun araştırmalarım sonucunda Doruk için montessori sistemine uygun bir oda tasarlamaya karar verdim. Onun kendi başına odasında herşeyi yapmasını istiyorum. Gelişimi için çok önemli. Yapabildiğim kadarıyla fena da olmadı. blogumada yazdım detaylarını. linki aşağıda. Daha yüksek bir yataktada sanırım 2,5 - 3 yaş gibi geçecekmiş. yani seneye bu zamanlarda ikeada beğendigim bir yatak var ya alacağım ya yaptıracağım. Ama şimdilik yer yatağında yatıyor bizim paşa :) memnunda baya hayatından.
https://askimizindoruknoktasi.wordpress.com/2011/03/28/bebek-odasindan-cocuk-odasina-gectik/


_Sezin_

Peki özlem 11 ay erken mi acaba bu sistem için? Bizde İkea bebek karyolasi var 60-120 sürekli kafasını çarpıyor ve icine yatmak istemiyor. Derinde yatması gerekiyor ve biraz kafes gibi oluyor.


Kitapcokseveranne

Sezincim yer yatağı için soruyorsan bence erken değil. Sonuçta artık hareketlendi dimi. Belki erken başlaması daha bile iyi orada. Yine yatarken kenarına sen yastık koy yuvarlanırsa direk yere düşmesin. yumuşak geçiş yapsın. Yürüyormu peki? yürümüyorsa bir bakmıssın birgün yürüyerek kalkar gelir yanına :))

ama yüksek yatak için erken bence. yanına koruyucu alsan bile ordan atlamak isteyecektir.Cevaplamak için Üye ol