Bebeğim obez olur mu? :(

ysmndrsn soruyor: 6

iyi günler herkese, benim 8. ayını bitirmiş bir kizim var 14 kilo boyuda 70 cm. Çok fazla meme düşkünü sürekli emmek istiyo özellikle geceleri yanımda yatıyo ve sabaha kadar emmek istiyor. Aşırı kilolu kilo alimini durduramadim bir türlü ilk 6 ay sadece anne sütü aldı 8. aya kadarda öğün olarak yemedi hiç sadece tadına baktırdım yani aslında 8. ayına kadar da sadece anne sütü aldı sayılabilir. Daha yeni yeni öğün yemeğe başladı. Dışarda insanlara çok tatlı geliyo boğum boğum kolları tombiş yanakları yüzünden. Ama ben obez olmasından korkuyorum:( aynı aylıkları emekliyo bizimki zor hareket ediyo yatarken yanına dönemiyo bile çok kafama takmaya başladım çok üzülüyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum benimle aynı durumda olan yaşamış geçirmiş anneler varsa onlardan destek bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


seraphic

Bu sorunun cevabını burada bulamazsınız ne yazık ki.Buradan obez değil cevabını aldığınızda rahatlayacak mısınız?  Doktorlar yalnızca anne sütü olan bebeklerin obez olmadığını belirtir genellikle. Ancak hormon testi yaptırmanız en doğrusu olur. Bebeğinizin kilosu ayına göre fazla ve yalnızca anne sütü aldığını belirtiyorsunuz.Takibini yapan çocuk doktoruna bu endişelerinizi anlatmanız gerekiyor. 


ysmndrsn

Doktorumuz sorun olmadığını söylüyor zaten. Konu benim rahatlayıp rahatlamam değil. Ben sadece bizimle aynı durumda olan aileler var mi varsa süreç nasıl işliyor onu öğrenmek istedim. Siz konuyu anlayamamışsınız..


seraphic

Evet konuyu anlayamadım gerçekten. Doktorunuz sorun olmadığını söylüyorsa ne gibi bir süreç işlemesini bekliyorsunuz? Büyüdükçe boy uzayacak ve kilolu görünüm gidecek. 


mrslikbr

Bir tanidigimin cocugu 3 aylikken 8 aylik bebek gibi gorunuyordu suan 27 aylik baya zayiflamis doktorunuz hersey yolunda diyorsa sakin olun


ysmndrsn

İnsallah boy uzadıkça dediğiniz gibi olur çok teşekkür ediyorum ikinizede🙏��


GulcanDeniz

Endişenizi anlıyorum, ancak bebeğiniz hareketlenince, özellikle de yürümeye başlayınca o kilolar gidiyor. Doktorunuz sorun yok diyorsa kaygılanmayın bence de.Cevaplamak için Üye ol