Yoğun saç dökülmesine karşı ne yapmalı ne kullanmalı???

_yasemen_ soruyor: 6

saçlarım çok dökülüyor tokamı çıkarmaya/saçlarımı taramaya korkar oldum ve çok azaldı saçlarım daha yoğundu çok güzeldiler upuzundu şimdi kısacık:((saçlarım dökülmesin diye ne yapmalıyım??

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


candasinannesi

@glee

bana da saç maskesi yapmak çook zor geliyor ,banyo yapmaya bile zor zaman buluyorum:(

solgar snh kullanmadan önce doktor, kan tahlil filan yapmaya gerek varmı acaba?

ben de almayı düşünüyorum...


_yasemen_

bgn yaptığım maske dünden yarım kase zeytinyağının içine 1-2 tutam taze biberiye attım bgn akşam onu süzdüm içine 1 yumurta kırdım çırpıp saçlarıma sürüp strece sarıp 2,5 saat beklettim.duşa girmeden yarım saat öncede ++yarım paket yaş maya ve 1yemek kaşığı yoğurt  1tatlı kaşığı zeytinyağını++ çırpıp yüzüme sürdüm yarım saat falaan bekletip duşa girdim.

sonuç saçlarım yarıyarıya dökülmesi az oldu.parladı kendine geldi sanki 
maske sonucu ise yüzüm parladı anında siyahnoktalar gitti:)


Kayla

Yas mayali maske benim de favorimdir:) bu arada saclara iyi gelmesine cok sevindim,dedim ya ben dogal yontemciyimdir:)


_yasemen_

bende doğal yöntemciyimdir :) aslında ama işte vakit olmuyor falan kendimi çok saldım ama artık bakacağım başka bildikleriniz varsa yazın hanımlar bnm bildğim ve öncelerden yaptığım bu iki maske var başka da yok.

b vitamini ve çinki hakkında dra gideceğim en kısa zmnda inş.


asliheren

Eşim iş için bazen Amerika'ya gitmek durumunda kalıyor.Son gidişinde bir arkadaşı "at şampuanı" sipariş vermişti.Biz de bilmediğimiz için baya dalga geçmiştik tabi.Demesine göre saç dökülmesine çok iyi geliyormuş.Bu arada şampuan sadece hayvanlarin değil,insanların kullanımına da uygun.Yine de yanlış bilgilendirmek istemem.Amerika da yaşayan ve konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatırlar sanırım.


SalihaAnne

Arkadaşlar özellikle bu dönemler yoğun şekilde adından bahsettiren Hindistan yağının saç içinde mucize bir besin olduğu doğrumu gerçekten de saç dökülmesini önleyici etkisi bulunuyor mu ve saçı dolgunlaştırıyor mu bu soruların yanıtını gerçek deneyip kullanıp tecrübe edinmiş kişilerden duysam iyi olacak. İnternette neredeyse Hindistan cevizi yağının her derde deva olduğu söyleniliyor ben saçlarıma dolgunluk kazandırsın dökülmesini engellesin benim için yeterli.. Bakın mesela bu site o kadar çok Hindistan cevizi yağının faydasından bahsetmiş ki insanın bu kadar faydasına şaşırmaması elde değil birde siz bakın lütfen: http://www.faydalari.com/hindistan-cevizi-yaginin-faydalari/ 
Cevaplamak için Üye ol