Lösemi olabilir mi? :(

egedenizi soruyor: 5

Sevgili Nurti, geçen hafta çarşamba günü Deniz hastalandı,atesi çıktı. Burun kanamaları da birkaç kere olmuştu.KBB doktoruna götürdüm, boğazda enfeksiyon var, kılcal damarların yapısı geregi kanamaya meyilli ama başka tetkiklere de bakmak gerekir dedi.Test yaptırıp yola çıktık, birkaç tanesi çıkmamıştı.Doktorumuzla görüştük, bazı değerlerin farklı çıktığını,hematolojinin de görmek istediğini ama kendisi enfeksiyon kaynakli oldugunu söyledi.Yine de tatil dönüşü test yaptırırız dedi ve o günden beri bir endişe aldı ki anlatamam.Doktoruma tekrar sordum,endişelenmeyin dedi ama elimde değil cik korkuyorum.Hele ki bugün burnu yine kanayınca aklıma kötü şeyler geliyor.Uyuyamiyorum,gözüm sürekli üzerinde.Benzer bir durum yasayanınız var mı?😥

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sappho

Enfeksiyon varken biz de kan tahlili yaptırmıştık oğluma bundan 4-5 sene önce.” Detaylı inceleyeceğiz, öyle olduğunu düşünmüyorum ama kanser türlerinde de değerler böyle çıkar.” Demişti rahat rahat. O kadar kızgınım ki hala o doktora. Onkolojiye yönlendirmişti... vs. Daha sonra akıllı bir doktora denk geldik de herhangi bir enfeksiyon geçirdi mi yakın zamanlarda diye sormuştu. Çünkü değerler benzer çıkar, yanıltır. Şimdi doktor arkadaşlarımızla kan yayma.. yaparak sonucu söyleriz, ama endişelenmeyin demişti. Kılcal damarlarından ötürü burnu da özellikle yaz aylarında kanardı. Çok şükür bir şey çıkmadı. Endişelenmeyin sonucu almadan. Geçmiş olsun.


egedenizi

Sevgili sappho,çok teşekkür ederim tecrübenizi paylaştığınız için.Inanın çok mutlu oldum, genel durumunda endişelenecek bir şey yok ama bir kere hematoloji lafını duymak endişelenmeme yetti de arttı.Ne yazık ki internetten okumak da daha çok kaygıyı artırıyor.Yazdıklariniz rahatlattı yine de, pazartesi gunu tekrar tahlil yaptiracagiz.Umarim sonuç da iyi çıkar da içimiz tamamen rahatlar.Tüm çocuklarımız sağlıklı olsun.hasta olanlar sa şifa bulsun.

Sevgiler...


Asozen

Bende endişelenmeyin derim, enfeksiyon varlığında kan değerleri abuk sabuk çıkabiliyor. Bizim dr umuzda benim ne kadar kaygılanacağımı  bildiği için herhangi bir kan testi yaptıracağında, mutlaka enfeksiyon geçtikten sonra yaptırın der. 


calve14

Merhaba, bende bu tip endişeler yaşayan bir anne olarak hemen yazmak istedim. Şuna inanın eğer ciddi bir şey olsaydı. Böyle cevaplamazlardı hemen bekletmezlerdi sizi. Anında doktorlar arayıp hastaneye çağırıyorlar öyle durumlarda. Muhtemelen burun kanaması olduğu için bazı pıhtılaşma değerlerine bakacaklardır. (ki bunlarda çoğu zaman enfeksiyon sonrası düşüşler olur ve vücut kendi kendine toparlar) Ayrıca ben küçükken inanılmaz burnum kanardı. tamamen yatkınlık. Üstelik bir kere kanadı mı sonra açıldığı için damar üstüste kanar.  Durup dururken kanıyordu. 4-5 yaştan neredeyse ergenliğe kadar dönem dönem kanadı. Çarpma vb durumlar olmuyorken kanıyordu. Bu tip lösemi işleri sadece burun kanamasıyla olmaz. Zaten hastalığı varsa değerler alt üst olabiliyor. Hiç endişelenmeyin, rahat olun. 


egedenizi

Hepinize çok teşekkür ederim.Yazdıklarınızı okumak beni gerçekten rahatlattı.Günlerdir kaygılanmaktan ve düşünmekten harap olmuştum.Nurti ailesini seviyorum 💕😊 Cevaplamak için Üye ol