12 aylik oğlum konusmuyor

haticeada soruyor: 4

Merhaba sevgili anneler...oglum 12 aylik oldu..daha önce yani 10-11 aylıkken alkış baybay gelgel yapmadığını yazmıstım..biraz geç de olsa baybay yapmaya başladı cok şükür..alkısı da çok çok nadir yapıyor iste..ancak beni birşey daha tedirgin ediyor..10-11 aylıkken bab bab, dedeyiii,mammam kelimelerini söylüyordu..hem de sık sık..ne zaman ki 12 aylık oldu unuttu hepsini..kendi kendine anlamsız sesler çıkarıyor...ya da bağirarak tonlamalarla birşeyler anlatıyor...soyletmeye çalışıyorum tekrar ediyorum ama yok..neden unuttu ki..ve yine internette, unutuyorsa kelimeleri dikkatli olun yazıyor..yürümeye cok hevesli bu ara..ondan mıdır acaba diyorum ama ne ilgisi var ki..kendimi de kandırmak istemiyorum..bu durumları yaşayan arkadaslar var mı?.endişe etmekte haklı mıyım?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berlindenbirseda

O yasta kelimeleri unutmasi cok normal yahu, neden dikkat etmek gerekiyormus, internet bilgi otobani ama ayni zamanda cöplügü de. Aynen dediginiz gibi gündeminde yürümek vardir simdi, 12 aylik bebegin simdiye kadar tek kelime etmemis olmasi bile garip degil, bence kendinizi bosuna geriyorsunuz, bu zamanlarin keyfini cikarin. 3 yasinda 5 dakika susacak mi acaba dediginiz günler olacak...Mutlu günler dilerim.


fatmahb

Benim oğlum 25 aylık henüz 10-15 tane düzgün kelime ve hala anlamsız kendinde kelimeleri var mesela. Bence çocuğunuzun durumu normal. Herkes erken konuşacak diye bir şey yok. Bay bay bi dönem bizimki de bırakmıştı. Şu an beni anlıyor her şeyi anlıyor hatta sadece geç konuşacağını düşünüyorum artık. Siz de kendinizi yıpratmayın 


gonca_gonca

O donemde bebekler kisa bir sure  kkmusmayi birakip daha teni kelimelerle geri donerlermis. Bunu ozel egitim ogretmeni soylemisti.  18 aydan ve 2  yastan sonrasi problem. 


haticeada

Çok teşekkür ederim ilginiz için...öyle gerildim ki gözlemlemekten..aslında herkes normal olduğunu söylüyor ancak ben ikna olamıyorum her nedense...çok iyi geldiniz..tekrar teşekkür ederim..selamlar..Cevaplamak için Üye ol