Bir nesneye takıntı derecesinde bağlılık hakkında

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ipekkusgoz

Bizde de anahtar hastalığı var ama ev anahtarı. dışarı çıkmak istediğinde alacağım diye tutturur ve kapıya giderek hadi evden çıkalıma getirir olayı. Araba tutkusu var ama sadece babasının arabasına. Bir çok araba içinde ayırır hemen. Bi bi bi bi diye gezer evin içinde. Balkondan bakıp görmek ister bi bi orda mı falan diye.Örtü de var bizde. Emmek istediğinde benden önce o örtü gelir aklına:).Gider onu alır.Yemek zamanıysa falan görüp de aklına gelmesin önce yemek yesin diye saklarım. Geçen gün nasıl sakladıysam ben bile bulamadım, evi talan ettim. Hatta sakladığımı bile hatırlamıyorum o kadar otomatikleşmiş artık.


pink09

bizdede vardı bi ara anahtar tutkusu gün içinde aramazdı ama babayı gördüğü an cebine saldırırdı.kuzeni var mesela onda felaket anahtar tutkusu vardı babası serviste çalıştığı için bir sürü araba anahtarı getirmişti akşama kadar bisikletine anahtar takıp oynardı ama geçti oğlumda artık anahtarlarla iğilenmiyo bu aralarda dedesinde gördüğü tornavidaya hasta beraber oturup vidaları sıkmaya çalışıyoruz falan bende geçici bi durum olduğunu düşünüyorum ilğileri çok çabuk değişiyo bu ufaklıkların


ruzgar_arhan

benim oğlum da lamba takıntılı. ilk söylediği kelime lamba oldu. işten eve gelince önce bana deli gibi sarılıyor saniye geçmeden lambaaaaa diye bağırıyor. Bütün gün lambayı açıp kapatabilir


mert_mert

ipekkuşgöz örtü takıntısı devam ediyormu acaba..ben farkettimki örtü yoksa emziğide almıyor yani ikisi takım ..memecim nerde öytümü sakladım memecim yok diyor..yani memesi ve örtüsü takım olarak istiyor..bir pedagoga sordum o onun kahramanı güven duyduğu bir obje elinden alma saklama filan demişti ama bazen sinir oluyom yemek yerken banyoya giderkende yanımızda oluyor birde polar bir örtü sıcaklarda insana daral geliyor..


ipekkusgoz

evet mert_mert.Bizde hala emme faaliyeti örtü ( pazen battaniye) ile birlikte yapılır.Kucağımda emer vaziyette,örtüde yakınlarımızda olsun. Hemen anında el örtünün olduğu yere çevrilir ve örtü istenir:).Başka zaman talep etmiyor ama sizden farklı olarak.
Cevaplamak için Üye ol