Mama

Mira_nur soruyor: 8

işe basladıgımdn dolayı süt sagıp bırakıorm fakat yeterli miktarda sagamıorum mecbur arada mama da verılıyor nasıl arttırabilirimki sütümü sagmak için.bebeğim 2 bucuk aylık.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


benjamin2010

Düzenli olarak sağarsanız artar.


tarantula

Bir de sut caylarini duzenli tuketip sagarken yanina surahi ile su alisan artabilir. Benim sutum gelmeyince 2 bardak su iciyorum ise yariyor... Biliyorsunuz ki sutun hammaddesi su. Sicaklarda cok daha fazla icmek lazim:)


maviboncukk

Sağınca artmıyor maalesef. Bebek mdikçe çoğalıyor.. Erken başlamışınız işe:(


meltemy

ben de kızım 3 aylıkken işe başladım.düzenli süt sağımı,bol su,günde 2-3 fincan humana still tee (çok faydasını gördüm),duştan çıkmadan önce göğüslere sıcak su desteği,bunların dışında h sonları kızım ne zaman uyusa ben de uyuyordum dinlenmek te çok önemli çünkü ve tabiki olumlu düşünmek...asla sütüm yeter mi azaldı mı diye düşünmeyin.erken işe başlayan annelerde illaki oluyor kendimden biliyorum ama asla azaldı diye bırakmayın aksine ne kadar çok sağarsanız ne kadar çok emerse sütün devamlılığı,miktarı o kadar artar. mettt

Sağmakla artmaz diye bişey asla yok, 6 aylık bebeğimi sütümü sağarak besliyorum, maşallah kilosu yerinde, ne kadar sık sağılırsa süt o kadar artar, dinlenme vebol su da çok önemli. Bir de ben et yediğim akşamların sabahında sütümün çok olduğunu farkettim.


sevil34

Maden suyu ve bulgur pilavıda çok süt yapar birde üzüm diyorlar ama daha denemedim, evde olduğunuz sürece sık sık emzirin


Mira_nur

cok teşekkür ederim hepinize


hat

Emzirme kampini uygulayin!!


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Mama sandalyesi 3