katı gıdaya yeni geçmiş dişi olmayan bebişin tatilde beslenmesi nasıl olur?

mayaberry soruyor: 8

bebiş 8 aylık olduğunda 1 hafta tatil yapmayı planlıyoruz, merak ettiğim yeni katı gıdaya geçmiş, dişi henüz çıkmamış bir bebek tatilde nasıl besleniyor. şu an her şeyini özel yapıyoruz ve sadece çatal ile ezerek yediriyoruz. daha 1 ay oldu katı gıdaya tam anlamı ile geçeli. tatilde bu katı gıda işini nasıl halledicez? 1 yaş olsa bizim yediklerimizden verebilirdik ama şimdi tuzlu yemiyor. etini kendimiz çekip çorbası ile pişiryoruz. tatilde diet büfesini kullanırız dedik ama oda sadece sebze içericek. olan çorbalarda genelde domates mantar ve tuaf sebze çorbaları. kısaca katı gıdaya yeni geçmiş bir bebişe otel de ne yedirdiniz ? meyve kısmını hallederiz ama diğerleri?

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


temmuz

Soruyu soran ve cevaplayanlara çok teşekkürler. Oğlum tam bir yaş olmadan biz de tatile gideceğiz ve kara kara düşünüyordum ne yapacağız diye.. Şimdi çok mutluyum, ne güzel çözümler..


SelmaOnurEmre

mayaberry ben birinden ödünç bulmuştum o yüzden inan hatırlamıyorum markasını falan. Evet normal ocaklara göre biraz daha geç ısınıyor malesef. Ama çok da sorun olmuyor bence. Aslında arabayla gidiliyorsa küçük tüp de götürülebilir. Ama sanırım siz uçakla gidecektiniz.


mayaberry

evet cnm uçakla koca tüpüde taşırsam yanımda ohaa der artık oteldekiler ahahaha..


mayaberry

doktor randevumuz vardı haftasonu. tatilde yemek işini nasıl halledeceğimizi sorduğumuzda bize çok daha pratik bir yol gösterdi. arzumun yada arçeliğin bebek robotlarından almamızı bununla çok rahat yemeklerini pişirip yedirebileceğimizi söyledi. şimdiye kadar gerek duymamıştım ama bi tane robot alıp bu şekilde yemek işini halledicez. tahıları gene yanımızda götürücez.. bunun dışında sebzelerini de otelde alabiliriz yada dışarıdan alırız. kahvaltı işi zaten rahat.. bizim tatil yemek hazırlıklarımız bu şekilde. gidip geldikten sonrada deneyimlerimizi paylaşırım :)sadiye_eren

bizde var. evde kullanıyorum sürekli. hem sterilizasyon, hem buharlı pişirici hem de rondo.ben de götürsem mi acaba?aslında kalcağımız otel hakkaten çok iyi bi otel.ama yemek yapmasam bile sterilizasyon işi için kullanırım.kararsız kaldım.


mayaberry

asimo doktorumuz kesinlikle vermeyin dedi 1 yaşından önce otelden yemek.  bizim gideceğimiz otelde çok temiz nezih ama gene de ben götürücem mutlaka..


sadiye_eren

tatilimizi yaptık. kısaca anlatmak istiyorum size.yanıma bebedelice yemek hazırlama setini almayı planlıyordum (arzumunkinin aynısı).ama eşyalarımız çok gelince bıraktım (iyi ki almamışım, 37 kg idik, neyseki fazla bagaj parası almadı thy:). bol bol kavanoz maması, babymix yoğurt, bebe bisküvisi, devam sütü aldım. kahvaltıda otelden yumurta,meyva,devam sütü,bisküvi ve bazen de otelin tam buğday unlu ekmeğinden verdim.diğer yemeklerde de kavanoz mamalarını verdim.bir kaç kez diyet büfeden haşlanmış patates, havuç, pirinç alıp mamaya ekledim pütür olsun diye.döneli 1 hafta olacak, herhangi bir sorun yaşamadık.bu şekilde bile tatil yeterince yorucu geçti. örnek: restorana inilir, birden erenin rendesinin yukarıda kaldığı hatırlanır, geri yukarı çıkılır gibi. 6 gün boyunca 1 kez denize girebildim, havuza hiç giremedim. günümüz çoğunlukla sahilde ve kids clubta geçti. ama çok güzeldi, eren ilk defa denize girdi, diğer çocuklarla oynadı, kumlarda ve çimenlerde bezsiz debelendi:)


ra_she_de

geçen sene bizde tatile gittiğimizde oğlum 7 aylıktı doktorumuz bize de otel yemekleri yerine (hijyenik koşullardan dolayı) birkaç gün boyunca kavanoz mamalardan yedirebilirsin organik olanları tercih et demişti biz bu şekilde halletmiştik sürekli yemeyeceği için bende birkaç gün yedirmekte sakınc görmemiştimCevaplamak için Üye ol