Eşimi ikinci çocuktan nasıl vazgeçiririm?

nadia soruyor: 10

merhabalar,

acaba benimle ayni durumu yasayan oldu mu merak ediyorum? iki yasinda bir kizim var. kesinlikle baska bir cocuk daha istemiyorum (ne simdi ne daha sonra). esimse mutlaka ikinci cocuk olmasi gerektigini dusunuyor. ama cocugun butun yuku benim omuzumda. doguracak olan, ise ara verecek olan, gece uykusuz kalacak olan benim. acaba esimi nasil ikna edebilirim ne dersiniz??

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


MCA

bence çok istiyorsa o sizi ikna etmeli, siz onu değil. tüm yük üzerinizdeymiş ya 2.çok istiyorsa örneğin yatılı bakıcı vaadi vermeli :)


nadia

yatili bakici vaadi zaten var :) ama ben yine de istemiyorum. elbette o beni ikna etmeli, sonucta benim elimde hamile kalip kalmamak :) ama ben minimum surtusmeyle kapatmak istiyorum bu konuyu, o yuzden benzer durumu yasamis olan var mi diye merak ettim..


mert_mert

genelde 2.5 yaşa kadar aman asla denir çoçuk az elden ayaktan çıkınca az az rahatlayınca acaba birtane dahamı yapsam ikisi bir büyüse arkadaş olsa vs düşünmeye başlarsınız.madem bakıcı gibi imkanlarınız var o zaman zamana bırakın derim çoçuğu belki gelen sene fikriniz değişir :))


nadia

cevaplara tesekkurler.. anlasilan tek cocuk taraftarlari nurti'ye pek girmiyor :))


mert_mert

eşinizi sizden iyi tanıyan yoktur.ben hamile kalınca eşimi ikinci çoçuğa nasıl ikna edeceğimi zamana bırakmıştım tabi artık olan olmuştu sizinkinin tersi bir durumdu .konuşun derim en azından erteleme yaparsınız bir nevi zaman kazanma ileriki dönem gelen sene çoçuk 3 yaşına gelince okula başlayınca filan ertelersiniz sürekli bu kadarda istemiyorsanız gizliden korunun başkada yapacak birşey yoktur fikrimce..ilke_esma

henüz bir çocuk sahibi değilim ama her insanın kardeş duysunu tatması gerektiğini düşünüyorum. benim kendimden 11 yaş küçük bir kız kardeşim var yıllar sonra istemeyerek olmuş annem de sizin gibi istemiyormuş ama iyi ki olmuş diyoruz şimdi hepimiz. çocuğunuzu bu duygudan mahrum bırakmayın bence. 


iflah_olmaz

ben varımmmmmm:-))düşünmüyorum 2.yi.sizden tek farkım eşimde istemiyor.bize zor geldi yaman geldi bencil kişilikler olunca uykumuza şuna buna düşkün olunca vazgeçtik çok çocuktan.ha tek şart koyduk kendimize.parayı vurursam dedi koca yatılı bakıcı tutucam bi de yemek yapan biri o zaman paşa paşa keyfini çıkara çıkara yaparız kız bi tane daha dedi:-))))))işin şakası bi yana.sadece istediğiniz için doğurun derim kardeşsiz kalmasın mantığı hep terstir bana.kolay gelsin:-))


nadia

evet ben de rahatima duskunum. bi daha mi dunyaya gelecegim, istedigim gibi uyumak gezmek tozmak istiyorum. kardes olsun diye asla cocuk yapamam. neyse varmis benim gibi dusunenler :)yie

eşim ve ben de ikinciyi istemeyenlerdeniz..ama ikna konusunda yorum yapmak zor..


iflah_olmaz

nadia+1000000:-))Cevaplamak için Üye ol