Eşimi ikinci çocuktan nasıl vazgeçiririm?

nadia soruyor: 8

merhabalar,

acaba benimle ayni durumu yasayan oldu mu merak ediyorum? iki yasinda bir kizim var. kesinlikle baska bir cocuk daha istemiyorum (ne simdi ne daha sonra). esimse mutlaka ikinci cocuk olmasi gerektigini dusunuyor. ama cocugun butun yuku benim omuzumda. doguracak olan, ise ara verecek olan, gece uykusuz kalacak olan benim. acaba esimi nasil ikna edebilirim ne dersiniz??

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


nadia

ben başkası baksa doğururum :)) bakma kısmında sıkıntı var :)


Maliana

valla bende baskası dogursun bakıyım diyorum:)


sunny

Eşinize kardeş olunca ne faydası olacak diye sorduğunuzda ne diyor peki ? Çevremde 2. çocuğu yapanların çoğu depresyon içinde yaşıyor ( etrafa çaktırmadan ) Çoğu 2. ile başedemiyor, çalışanlar zaten perişan durumda, aynı şekilde çocuklar da bakıcı ve kreşlerde ilgisiz şekilde sırf yetişmiş olmak için yetişiyorlar. Biraz sert oldu ama gerçekler bunlar, hayır evde oturup çocuklara ilgiyi sevgiyi hakkıyla veremedikten sonra 2. çocuk neden yapılsın yazık değil mi çocuklara ? Mesela bunlardan bahsedebilirsiniz eşinize ..


elifnazar

valla eşinizi nasıl ikna edersiniz bilemem ama :) bizde durum tam tersiydi ve eşim gider kestiririm :))) yinede olmaz deyince ne kadar net ve kararlı olduğu anladım :))) hamileliğin h'sini bile söyleyemiyorum.her fırsatta asla diye başlıyor ve konu hemen orada kapanıyor :) son derece net açık ve kararlı bir şekilde söylemek gerek sanırım.konu burda kapanmıştır şeklinde... :))nadia

elifnazar, asla stratejisi fena durmuyor :) peki siz kabullendiniz mi bu durumu, yani sonra esinizin basinin etini yemeden durabilecek misiniz :)

sunny: ben de aynen sizin gibi dusunuyorum, ben calisan bir insan oldugum icin birinci bile bakiciyla buyudu, ikinci olursa bir de kalan zaman ikiye bolunecek, mumkun degil. esim kendi kardesini cok sever, o yuzden kardessiz hayat olmaz diye on yargisi var, gercekleri goremiyor. yoksa o da uykusuzluktan yorgunluktab perisan vaziyette. ben ona gostericem insallah gercekleri :)


nadia

hayir, benim de var bir kardesim.


neretva

Eşinizi ikna etmek çok kolay. İnternetten en vıyak vıyak ağlayan çocuk sesini telefonunuza kaydedin. Sonra üşenmeyin 3 gece 2 saatte bir bu sesle uyandırın onu. Tabii siz de uyanacaksınız ama bence işe yarar. Ayrıca çok gerçekçi oyuncak bebekler var, yemek isteyen, altı değiştirilen, onlardan alıp sizin ne yaşadığınızı gösterebilirsiniz. Bir de şu argümanı yapabilirsiniz: ileride 4-5 yaşlarında bir çocuğun koruyucu ailesi olursunuz, hem çocuğunuz kardeş sevgisi tadar, hem de siz yenidoğan yorgunluğu ve full-time sorumluluk almamış olursunuz. 


Aslında sormamışsınız fikrimizi ama madem herkes söylemiş, ben de 2. düşünenlerdenim. Çocuğuma kardeş olsun diye değil, ben çocuk seviyorum. O ilk 4 ayı da beynim sildi, hatırlamıyorum. Rahatıma da çok düşkünümdür. Hayatımızı ona göre organize ediyoruz. Ütü yapmam mesela, ütü yaparak hayatımdan çalamam. Eşimin yatılı bakıcı tutacak durumu olsa 3.yü de yapardım. Size tavsiyem Idiocracy filmini izlemeniz. Tüm bu tartışmalara farklı bir bakış açıcı getiriyor.


nadia

@Neretva: tavsiyeniz de fikriniz de super :) "Çocuğuma kardeş olsun diye değil, ben çocuk seviyorum" demissiniz ya, bence de ikinci cocuk sadece ve sadece bu motivasyonla yapilmali...Cevaplamak için Üye ol