Bebeğimiz annesini zaten emmiyordu şimdi biberonuda artık istemiyor !! lütfen yardım edin

mustafAylaDoruk soruyor: 5

 bebeğimiz 6 aylık olarak doğdu, 3,5 ay yoğun bakımda yattı . çıktıktan sonra annesini emmedi . bizde sağıp biberonla veriyorduk. şimdilerde artık biberonuda istemiyor, şırınga veya kaşık ile çok az alıp tiksinerek bırakıyor. ne yapmalıyız , yardım edin lütfen. bir hafta doktor gözetiminde onun isteği kadar içirdik ama kilo kaybetmeye başladı. doktor tekrar zorlayarakta olsa bir şekilde verin diyor ama ne şekilde olacak artık bilemiyoruz. tecrübe etmiş kişiler cevap yazarsa çok sevinirim. herkese sağlıklı huzurlu günler dilerim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mustafAylaDoruk

bu arada şu an düzeltilmiş yaşı 100 günlük ve 6 kilo 


Nurcancan

merhaba, kızım 36 haftalık doğdu, küvözde falan yatmadı ancak beslenmeyi en baştan hep reddetti. çok şeyi araştırdık. alerji ve reflü en çok üstünde durduklarımızdı. endoskopi bile yaptırdık ancak hiç birşey çıkmadı. 3 aylıkken böbrekte kum görüldü ancak bunun beslenme reddi yapabileceğini düşünmediğini söyledi doktorumuz. anne sütünü reddediyor deyip çeşit çeşit mamalar denedim, hepsinde hüsrana uğradım. ama yapılacak hiç birşey bulamadım her ağladığında beslenme teklif etmekten başka. istemiyorsa almıyor çünkü.. büyüme eğrisi %3'ün altındaydı.

ek gıdaya başladıktan sonra sevebileceği tatlara yöneldim, bir nebze rahatladım. böbrekteki taş düştükten sonra iştahının açıldığını söyleyebilirim. şu an 20aylık ve 9 kilo falandır sanırım.

size tavsiyem alerji ve reflüyü kontrol ettirin. birşeye alerjisi varsa anne sütünden geçiyor, onları kesince rahatlayabilir. 

biran önce geçmesi dileğiyle..
duiss

Benim oglum da o donemlerde cok zor beslenmisti. Sadece uykuya geciste aliyordu biberonu belki oyle deneyebilirsiniz. Uzun bir sure uykuda beslemek zorunda kalmistim ek gidaya gecince rahatlamistim


SelmaOnurEmre

Farklı biberonlar deneyin. Tüm biberonları reddeden yeğenim birtek medela calma biberonu kabul etti


ayb

farklı biberonları denediniz mi? bir de tabii siz daha iyi bilirsiniz çocuğunuzu ama acaba biberon deliği küçük geliyor olabilir mi?Cevaplamak için Üye ol