Bebegin gazi nezaman geciyor

lohusa soruyor: 6

3.5 aylik bebegim var..gece emme harici sabaha karşı gazdan dolayi dogru durust uyuyamiyor ve en son uyaniyor..saat 3 ten 4 ten sonra dogru durust uuuyamiyoruz ikimizde..bu gaz illeti nezaman bitiyor kizlar?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


emineaslihan

bizim yedinci ayda bitmişti ne versek yaramıyordu çok zor zamanlardı...


aleynaa

Genellikle 3 hafta-4 ay arası gaz sancıları sık ve ağır görülür bütün bebeklerde dördüncü aydan sonra azalır yada tamamen kaybolur genelde bebekten bebeğe de değişiyor bu zaman aralığı. Benim bebeğimde de vardı şuan beşinci aydayız öyle problemlerimiz kalmadı çok şükür atlattık o günleri darısı sizin başınıza :)  


oskedist

Bizde de durum farklı değildi, akşam saatleri gazdan ötürü neredeyse bir kolik kadar ağlıyordu kızım. Üstelik 3 4 ten sonra değil tüm gece sürekli uyanıyordu, bazen saat başı olmak üzere...4. ayda bitti diyebilirim. Ama gaz geçtiği zaman emmeyle, dişle, kakayla ilgili uyumadığı olacaktır. Bazen sadece oyun oynamak isteyip uyandığı oluyor gecenin bir vakti ve 7,5 aylık şuan  :) uyumamaya da alışıyor bünye,  annelik sabır işi gerçekten. Size de kolay gelsin. Ama inanın hepsi geçecek.


annesininnecesiii

Biz sab simplex kullandık 3.ayda tamamen kesildi. Ben bide sürekli gaz masajı yapıyordum. Sonra sonra kendi kendine pirtlatmayi öğrendi:-)


lohusa

Hepsinin birgün gececegini kendime soyleyip duruyorum..ama inanin su an zaman gecmiyor gibi. 


ayssegulll

gaz olduğuna emin misiniz?benim bebeğim de ilk 3 ay çok gazlıydı fakat beslenmenin üzerinden çok süre geçince gazdan uyanması 3.5 aylık bir bebek için fazla.gaz genelde ilk üç ayda başlar ve biter büyüyüp hareketlendikçe gaz yapıcı birşey yemediğiniz sürece olmaz.acaba yanlış anlıyor olabilir misiniz?örneğin bazı bebekler genel olarak sabaha karşı uyanır ve emzikle yada elinizle sakinleştirip uyutabilirsiniz.ben bebeğimin gaz sancısıyla uğraşırken şöyle bir seçenek sunmuştum kendime.gaz ve yorgunluk ağlaması birbirine çok benzer ikisi de çığlığımsıdır.bebek nasıl yorgun olur,gereğinden fazla ayakta kalmaktan,gündüz uykusunun olmaması,fazla aktiviteler vb. ilk başta gaz ağlamasıdır.gazını çıkarıp yatağına koymaya kalktığımda ağlamaya başladı hala gazı vardır demedim bu sefer onu shh diyerek sakinleştirip yatağına koydum hala ağlıyordu ama sabırla sırtına pat pat vurmaya bir yandan da kulağına shh demeye başladım.ne kadar yaptığımı hatırlamıyorum ama bir süre sonra gözlerini kapatmaya başladı ve o günden sonra hep bu yöntemi deedim zaman geçtikçe ağlamadan uyumaya başladı.size sadece bilginiz olsun denemenizde fayda var diye söyliyim dedim umarım böyle birşeydir.yalnız bu yöntemi uykuya dalana kadar(20dk-45dk uykuya dalma süreleri) yapmanızı öneriyorum aksi takdirde sürekli yanına 10dkda bir gidip gelirsiniz.kolay gelsin umarım biran önce geçer.Cevaplamak için Üye ol