sütüm azalıyor.

arda_melis soruyor: 10

meraba arkadaşlar çevremdeki insanlar yüzünden bunalıma girdim nerdeyse ,yok karnında bi tane dahamı var yok sezeyanlımısın göbeğin çok kalmış yok hala yemeye devammı ediyon aslında 4,5 yaşnda oğlumda 6 ayda eskikiloma indim kızım 2,5 aylık ben 1.60 boy 70 kilodaydım 5 gün öncesine kadar sresten 68e inmişim tabii sütde gitti bu durumda ağlamaktan kendimi harap etmi durumdayım insanların bütün söyledikleri beynimi tırmalıyor eşim bütün gücüyle moral vermeye çalışıyor sağolsun şimdide sütümü artırmaya çabalıyorum ama iştahım yok napıcamı bilmiyorum çok üzgünüm tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


psychomom

 insanlar gerçekten çok düşüncesiz,ben ılk aylarda onlardan deli gibi kaçmıştım..buz gıbı esprılerle ınsanın moralını çökertıyorlar.henüz bebegın çok küçük,sezeryan göbegı zamanla gecıyor.bol su ve moralle sütünü artırabılırsın.başka şeyler de önerıyorlar ama ben en çok uykunun moralın ve suyun faydasına ınanıyorum.
   o şekılde konuşan ınsanları uyar  bence,anlamayan öküzlerden ise uzak dur=(


arda_melis

sağolun arkadaşlar insanlar hakkındaki düşüncelerinize aynen katılıyorum kimseyigörmek istemiyorum beni sevenler ve destek olanlar dışında onlar şuan uzakta sizlerle paylaşmakta iyi geliyo inşallahda sütüm tekrar artar.


tiara

Artar merak etmeyin, benim oğlum da 2.5 aylık, normalde çok sütüm vardır ama geçen hafta birden azaldı ne olduysa..moral de değil, diyet yapmıyorum, iştah iyi ama süt azaldı..suya abandim, gunde 4 lt ictim nerdeyse, biraz da malt takviyesi, 3-4 günde düzeldi..bir de bol bol emzirin, uyarı sütü en çok arttiran şeylerden birisi..insanlari boşverin, sizin ve bebeğinizin sağlığını düşünün. Kiloyu 9 ayda alıyoruz 2 ayda vermeyi düşünmeyin bile en az 9 ay verin vücudunuza toparlanmak için..


arda_melis

arkadaşlar benimki tamamen morale bağlı günde en az 4 litre su iciyorum humana süt meyve suyu ne denediysem boş inşallah düzelicek.


_cereninannesi_

böyle tiplerden uzak dur ve hummana still tea iç.ben çok faydasını gördüm halen de içiyorum ve emziriyorum. moralini yüksek tut sonra niye kafama taktım ki diye hayıflanırsın.değmez böle tipleri kafaya takmaya.sen bebeğine bak.boşver o tiplerikuzusum

Bence o tip düşüncesiz insanları tersle gitsin. Canını sıkmaya kimsenin hakkı yok. Baktın ki anlamıyorlar görüşmeyi kes ve moralini düzelt. Moralin düzelince sütün de artacaktır. Önemli olan tek şey sen bebeğinsin unutma.


fistikcik

Üzmeyin kendinizi, moralinizi yüksek tutar ve bebeğinizi sık sık emzirirseniz sütünüz tekrar artar. Bu tip insanlarla kesinlikle görüşmeyin. Sizin kontrolünüz dışında ortamda bulunurlarsa da suratlarına gülün, hatta bu kilo meselesiyle siz dalga geçin.  Ama bundan da anlamazlarsa kibarca kovun onları.
Kuzucuğunuzu dünyaya getirmek için yaşadığınız süreçte kilo almış olmanızdan daha doğal ve güzel ne olabilir ki ? O "göbek" sizi bebeğinize kavuşturdu, münasebetsiz kişilere "ben göbeğimi seviyorum" dahi diyebilirsiniz :)


arda_melis

hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum kalipso 26 kilo vermişsin işte ne güzel demekki vermeyede devam edceksin  bu  dönemlerde seninde sütün azlmışmıydı...kuzumsun ,fistikcik aynı sizin dediğiniz gibi yapıp o son konuşan insanı görürsem terslicem içime dert olacak yoksa benim olmadığım yerde dalga geçmiş kendince hiç bir hakkı olmamasına rağmen.TATLI_CADI

hiç kiloya kafa takılıp minnak bir tavşan sütsüz bırakılır mı?;) ben emzirirken 5 kilo daha almıştım,hamileyken aldığım 10 kilonun üstüne.şimdi bebiş ek gıdaya iyice alıştı.ben de o rahatlıkla kilo vermek için kolları sıvadım.15 günde 5 kilo verdim dukan diyetiyle. sen de kilo verme işini sonraya bırak.boşver yemene bak.tahini,inciri doyasıya ye,benim yerime de ye:)


arda_melis

ay valla alemsiniz teşşekkür ederim tatlı cadı tavsiyelerinize hemen uydum gittim fıstıklı helva aldımyiyorum bakalım zorlada olsa...Cevaplamak için Üye ol