sütüm azalıyor.

arda_melis soruyor: 1

meraba arkadaşlar çevremdeki insanlar yüzünden bunalıma girdim nerdeyse ,yok karnında bi tane dahamı var yok sezeyanlımısın göbeğin çok kalmış yok hala yemeye devammı ediyon aslında 4,5 yaşnda oğlumda 6 ayda eskikiloma indim kızım 2,5 aylık ben 1.60 boy 70 kilodaydım 5 gün öncesine kadar sresten 68e inmişim tabii sütde gitti bu durumda ağlamaktan kendimi harap etmi durumdayım insanların bütün söyledikleri beynimi tırmalıyor eşim bütün gücüyle moral vermeye çalışıyor sağolsun şimdide sütümü artırmaya çabalıyorum ama iştahım yok napıcamı bilmiyorum çok üzgünüm tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


taburcu

Kesinlikle sizin hazırladığınız taze meyve suyu, komposto veya hoşaf. Hazır ürün tüketmeyin. Yüksek şeker ve bilmediğim başka içerikler nedeniyle çekinirim. Elbette yeni anne için bunu hazırlamak da zor çünkü bebekten hiçbir şeye fırsat kalmaz. Bir yakınınız destek olsa ne güzel olur.

Hoşaf ya da komposto yaparken şeker eklemeyin. Şeker yerine kuru üzüm ya da kayısı koyun ama onu da fazla koymayın hafif tadı olsun yeter. Kalori sebebiyle diyorum bunu. Luzumfuz fazla kalori almayın. Bol su için. Mesele ayva kompostosu -ki şimdi tam zamanı- içine biraz kuru üzüm muhteşem olur.
Cevaplamak için Üye ol