Avent BPA free twin electric mi, Medela Freestyle mi, Medela Pump Instyle Advanced with on the go tote mu, Ameda purely yours mu? Hangi gogus pompasi?


violetbird soruyor: 5

Elektrikli ve ikili gogus pompasi almak istiyorum. Ama hangisini alacagima bir turlu karar veremiyorum. Piyasa da o kadar cok marka, o kadar cok model var ki... Bu pompalari kullanan veya baska onerisi olan anneler yardimci olursaniz cok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ozlmarmylmz

ben medela almıştım çokta memnun kaldım.hatta arkadaşımda tavsiyem sonucu aldı.oda memnun.ikili olanları tavsiye etmem kullanımı daha zor.


bebegimoldu

Cok sut cikarma meselesi avent pompanın uzerindeki basliklarla ilgili evet.

O basliklar gogsunuze nazikce masaj yapiyor, bu sayede daha fazla sütü daha hızlı sağıyorsunuz. Bebeğin emme hareketini taklit eden nazik çekişli vakum sütün devamlılığını sağlıyor.

 • Yumuşak masaj yastıkları sayesinde emzirir gibi doğal sağım mumkun oluyor.
 • Kesinlikle Avent diyorum.

  Hatta pompanız Aventse biberon ve saklama kaplarınız da Avent olsun. Neden mi? Tık tık

  Sevgiler

   


 • bilgece

  kesinlikle medela swing


  Sinem1th

  Arkadaşlar Merhaba;
  Yaşadığım moral bozukluğu ile pompa tecrübemi burda paylaşmak istedim. Biraz uzun olacak kusura bakmayın.Umarım biryerlerdeki birilerine bir faydam olur. Hamileyken çok araştırmacı bir kişiliğim vardı. En iyisinin avent pompa olduğuna karar verip avent aldım. İlk 2 ay göğüslerimin aşırı yara olmasından dolayı kullanamadım. 3. ay kendimi zorlayarak sağma işine başladım. Mecburdum çünkü işe başlayacaktım. Tecrübeli arkadaşlar stok yapmamı önermişti. Sağma işlemine başlayana kadar süt sıkıntımın olduğunu hiç düşünmemiştim. Ama aventle yarım saat sağıyorum zar zor 60 ml çıkarıyordum. Hem de dolu göğüsten. Sonra ben sütüm yok paniğiyle deli gibi yemeye başladım. Halbuki göğüslerim dolu. Verdiğim 6 kiloyu geri aldım. Bir gün arkadaşımın madela pompasından sağmak zorunda kaldım. 10 dakikada 80 ml çıktı. Sütüm yok diyorsun var işte dedi. Ben de şaşırmıştım. Birkaç saattir oğlumdan ayrı olduğum için olduğunu sandım. Aradan 1.5 ay geçti. Aynı arkadaşım dün akşam benim pompamla sağmak zorunda kaldı. Ve sabahtan beri sağmadım çatlamak üzereyim diyordu. 15 dk da zar zor 80ml çıkardı. Bunaldı. Eve gidip kendininkiyle sağmış ve 15 dk da 250ml çıkmış. Şimdi ben emeklerime mi yanayım, zaten az olan uykumdan feragat edip geceleri dakikalarca uğraşmama mı yanayım, yaşadığım moral bozukluğuna mı yanayım, geri aldığım 6 kiloya mı yanayım yoksa olabilecekken olamayan stoğuma mı yanayım. Evet avent onunki gibi göğüs ucunu acıtmıyor, evet aventin masaj başlığı var, evet avent küçük ama avent göğsü boşaltamıyor. Göğüs boşalırsa süt artar. Çok moralim bozuk çok. Okuyan avent yetkilisi varsa karşılarında durumu ıspatlayabilirim. Tabi benim kaybettiklerimi geri vermez o ayrı. En azından başkalarına faydam olsun.


  Sinem1th

  AVENT İLE İLGİLİ YENİ YORUM VE DÜŞÜNCEMDİR:
  Yukarıdaki yorumu yazdığım günden beri aventi kullanım şeklimi değiştirdim. Sitelerde pek çok araştırma yaptım. Ve anladım ki benim avent ile ilgili sorunum meme ucumun büyük olması. Avent pompada diğperlerinde olmayan masaj başlığı var malum. İşte pompanın başına onu yerleştirince meme başım büyük olduğundan tam randıman alamıyormuşum onu anladım. O başlığı çıkardım ve performans iki katına çıktı hemen. İkincisi de aventin pompa ile verdiği kitapçıktaki sağım önerisini uyguluyordum ben. Aventte sağım hızını kendin belirliyorsun. Sonra senin belirlediğin hızı hafızaya alıyor ve otomatik o hızda sağıyor. Onların tavsiyesi basıp 2 saniye bekleyip yeniden basmak. Güya bu bebeğin emişini taklit ediyormuş çoğu anneye göre. Bu bana uymuyormuş. Zaten o modda sağım 40 dakikadan fazla sürüyordu. Jet sağım moduna geçtim. Ve böylece de hem süreden tasarruf ettim, hem de sütümü arttırdım. Meme ucum mahfoldu orası ayrı ve önemsiz bir konu. :)
  Çalışan ve yavrusundan ayrılmak durumunda olan; fakat bebeklerine anne sütü vermek konusunda benim kadar istekli olan bütün annelere tavsiyem; mutlaka ama mutlaka 3-4 saatte bir sağın. Lütfen ihmal etmeyin. Ben ilk hafta bilmiyordum yapmadım. Sütüm azalmaya başladı. Şimdi 1 haftadır bu yöntemi uyguluyorum inan bana sütüm inanılmaz arttı. Çok zor biliyorum ama yapmanızı öneririm.
  Cevaplamak için Üye ol