uyku problemi

zeynepgozde soruyor: 5

bebeğim gündüzleri hiç bir şekilde yarım saatten fazla uyumuyor sürekli elinin emiyor ancak saat 8 olunca kendiliğinden sabaha kadar uyuyor bunun sebebi ne olabilir doymadığından mı uyumuyor :

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nisanur

her bebek farklidir, öncelikle sabaha kadar uyumasi süpermis insallah bozulmaz. doymadigi zaman zaten huzursuz olur ve sürekli aglar ac duramaz bunlari yapiyormu? ama böyle degilse doyuyordur ve parmagini emmeyi seven bebeklerden olabilir, sizde sütünüzün bolca geldiginden eminseniz ozaman korkmayin devam anne sütüne.


totbicer

benim oğlanda ellerini emmeyi çok seviyor. Bu gelişimsel sanırım çoğu bebek ellerini emmiyor. ben bıraktım varsın emsin çok fazla rahatsız edici boyutta değil çünkü. ellerinden kopsun diye çıngarak gibi nesneler veriyorum. en azından ellerini emme alışkanlığı edinmesin diye dikkatini dağıtıyorum. dikkatini dağıtmanızı öneririm. birde sanırım bu aylardan sonra yavaş yavaş dişleri geliyor, o nedenle elini emiyor da olabilir. ben ellerini emdiğini gördüğüm bir vakit kendi elim verdiğimde damaklarıyla elimi sıktığını gözlemledim ve diş kaşıntısı olabileceğine yordum emme davranışını.Birde emme refleksinin tatmini için emiyor olabilir bu da çok doğal. bizim oğlan emzik almayan bir oğlan olunca haliylen emme refleksinin tatmini için doyduktan sonra bile ellerini emmekle tatmin ediyordu.


Marlasinger

Benim kızımda kesinlikle gündüz yarım saatten fazla uyumaz doğduğundan beri böyle.
Gece rahat uyuduğuna göre doyuyodur mutlaka tabi kilo alımıda iyiyse problem yok.Bence gece uykusunu aldığı için gndüz uyumuyordur;)
Benim kızımın çok gazı vardı halada arada bir oluyor.gündüz uyumadığı gibi gece uykumuzda pek iç açıcı değil:(( Saat 9:30 da yattı şu ana kadar 5 kere kaktı sabaha kadar 15'e tamamlar artık.


zeynepgozde

teşekkür ederim yorumlarınız için insan başına gelmeyince bilmiyor çocuk büyütmek gerçekten zor bir işmiş ama işte o kadar tatlılar  değiyorlar her şeye nisanur gündüzleri kucakta dolaştığı sürece huzursuz değil ancak işte şöyle biraz yanlız bırakınca hemen mızıldanıyor bu ay kilo alımı 700 gr kadar ama yeterli bilmiyorum


nisanur

700gr cok güzel bence, kilo aldigi sürece korkmayin. benim kizim o aylarda tam tersini yapiyordu, gündüzleri cok sIk sIk uyurdu ve saatlerce, bu seferde geceleri uyumak bilmiyordu, sabaha kadar uyutamiyordum, hic bitmicek zannediyordum cok kötüydü  3 hafta filan sürdü böyle, sonra  sabah ve öglen haric aksama dogru yine uykusu geldiginde uyutmuyordum gözleri artik ses bes bakiyordu ben yine burnunu sIkIkÍyordum yada yanagini yani bisekilde oyalamaya calisiyordum, bir kac gün böyle yaptim ve yavas yavas gecelerimiz düzelmisti sonunda. benim kizim gündüzü gece geceyide gündüz zanediyordu galiba yani herskes bana öyle diyordu, belki seninkide böyledir?Cevaplamak için Üye ol