Bir ortamda bu kadar çekingen olması normal mi?

ozgemm soruyor: 8

kızımı p.tesi cimnastik okuluna götürdüm ama ders bitmiş yetişemedik. bizimki de pek yanaşmadı, ucundan baktı içeriye .Gitmeden önce de okula gidecek benim kızım diye söylüyoduk. stres mi yaptı bilemedim. üzüldüm açıkçası, ikeanın olsun bu tip yerlere normalde gidip oynuyordu


neyse bugün annem götürdü yine ama içeri 2dk girmiş sonra annemin kucağında izlemiş. 1 saat sonra çıkmışlar. Anneme bana da kıyafet vercekler mi diye sormuş, tabi demiş annem.

Dün yine ben götürdüm ve içeriye girdi, girdi ama hiç katılmadan sadece hayranlıkla izledi. hadi kızım sende yap deyince, hayır seyredicem ben dedi. Hadi o zaman gidelim dedim, hayır gitmeyelim dedi. 1 buçuk saat sıkılmadan izledi. Sonra çıkarken bir arkadaş edindi ve çok sevdi, bana da kıyafet vericekler mi diye sordu, tabi dedim , ona (hocaya) sorayım mı dedi, tabi dedim. Gitti sordu, tabi oynarsan bizimle sana da var cevabını alınca çok sevindi.

Şimdi kayıt yaptırmadım ama ne yapıcağımı da bilemedim, çarşamba tekrar var, sizce katılır mı ki bu sefer? kıyafet midir, bunu şaşırtan? insan ister istemez neden benimki böyle diyor :(

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


neretva

Jimnastik yapan çocukları ben de hayranlıkla izliyorum. Yaptıkları zor görünüyor, kızınızın da gözü korkmuş olabilir. Ama bence vazgeçmeyin. Anlattığınız kadarıyla her sefer biraz daha ısınmış. En azından 5-6 kere gitmeli ve siz gözlemlemelisiniz ki anlarsınız zaten sevip sevmediğini. Kıyafetlerini alınca ve arkadaş da edinince çok hoşuna gidebilir. Ben çocukların böyle aktivitelere zorlanmaması ama aynı zamanda da çok kolay bırakmaya alışmamaları gerektiğini düşünüyorum. Böylece hemen vazgeçmeyen, yeni ortamlara daha kolay adapte olan çocuklarımız olur.


ozgemm

çok vahim değil durum yani :)


moremi

Bence de vahim bir durum yok gibi görünüyor.Eğer çok çekingen olsaydı dediğiniz yerlere de gittiğnizde oyun oynamazdı.Belki bu aktivite biraz çekinmesine sebep olmuştur ama size kıyafetlerle ilgili sorular sorması konuyla ilgilendiğini gösteriyor.Çok zorlamadan ılımlı olarak orada güzel vakit geçireceğini ve yapacaklarını anlatarak daha çok heveslendirebilirsiniz gibime geldi.


selencem

Zaten son gidiste acilmaya baslamis :)mother_of_sons

oradaki eğitmenler kızınızdan en az 10 kat daha çekingen olanını görmüştür merak etmeyin :) 'katılmak istemiyorsan sadece izle' en etkili ilk cümledir :)


merak etmeyin açılır hemde öyle bir açılır kiii :)))

içiniz rahat olsun.


hosgeldinbebegim

ben de kızımı geçen yıl götürmüştüm. o da çekinmişti. sonradan söylemişti nedenini. ''çok zor hareketler yapıyorlar ya ben yapamazsam'' demişti. Başlayınca kendi de yapınca çok sevmişti.
gözüne zor gelmiş olabilir. bir yapmaya başlasa alışır aslında ama ilk cesaret önemli.


tubavekizlari

bence çekingen değil, benzer şeyler yaşadığımız için pedagoga gittiğimizde zannettiğimizin aksine son derece açık olduğunu söylemişlerdi bize. alışması için zaman tanıyın, bence sevmiş katılmak isteyecektir yakında. bazen zorlanabiliyorlar o yüzden çekingen davranmış olabilir.


ozgemm

Arkadaşlar paylaşmak istedim. Kızım dün gitti anneannesiyle, kıyafetini giydirmiş öğretmeni ve hemen içeri girip tüm faliyetlere katılmış :) Mutlu son. Teşekkürler yardımlar için :)


Cevaplamak için Üye ol