Annelikte mola

DuruDyG soruyor: 4

1 aylık anneyim ve molaya ihtiyacım var kızıma bakıyorum eşim yardım ediyor ama yetmiyor çok yorgun bitkin ve sinirliyim:( sürekli kötü anne olmakla kızıma yetememekle suçluyorum kendimi farkına varmadan depresyona giriyorum sanırım bu duyguları nasıl aşabilirim??

Bu soruyu cevapla


24 Cevap



osssem

Anladığım kadarıyla kendinize zaman ayıracak size destek olacak kımse yok.arkadaşlarınız yok mu gelip biraz havayı değiştirebilecek gerçi olsa bunu bızden önce siz düşünürsünüz.geçecek bu günler sabredin benim durumda sizin gibiydi bende sağlıkçıyım ücretsiz izindeyim.aynı şeyler ozaman benim aklımdanda geçiyordu.üstüne eşimle tartışmalarım çok oluyordu.herşey gözümde kocamandı.su anda iş başında yapmadım.yapmayıda düşünmüyorum değişti fikirim.nası oldu ne değişti dersen bilmiyorum.tahminim biraz eşim biraz ben değiştim:)


selencem

Esinizin sizi anlamasink beklemeyin, siz ona kendinizi ve hislerinizi anlatin. İse baslamak bana da cok iyi gelmisti. Ben ciddi bir lohusa depresyonu gecirdim. Oglum 2 aylikken doktor destegi aldim, hatta antidepresan kullandim. Eger bu haliniz uzar, artar veya gecmezse psikolojik destek almanizi oneririm. Hayatiniz belki de en zor zamanini geciriyorsunuz, inanin giderek kolaylasip guzellesecek. Bahar geldi mi bebeginizle bol bol gezersiniz, zaten o zaman cok da tatli olacaktir :)


eberguc

Eski günlerim aklıma geldi sizin yazdıklarınızı okurken. Bizim yakınımızda hiç akraba yoktu ve halen yok. Annem gittikten sonra ilk günler çok zordu. Oğlum ağlayıp da susturamadığım zaman kendimi çok yetersiz hisseder. Saat 4:00 gibi eşimi arar , mesaiye kalmasın diye resmen yalvarırdım. Sonra zamanla oğlumla birbirimize iyice alıştık . Evde bir düzenimiz oluşmaya başladı. Ve bir sürü ağlama nöbetinden sonra ben de paniklememeyi sakin olmayı öğrendim.   Hatta ben sakinleştikçe oğlumda daha az ağlamaya başladı. İlk 6 ay geçtikten sonra zaten herşey daha kolay geçiyor. Sabırlı olun. Kimse mükemmel değil. En mükemmel anne bile çocuğunuzu kucağına alsa o gene sizin kokunuzu arar. Ve hiç unutmayın her ağlama nöbetinin bir sonu var :))




Cevaplamak için Üye ol