kadıköy civarı kreş? 6 aylık bebek için??

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

anelik duygusal düşündürüyor olsa gerek; bence bu kadar minik bir bebeği kreşe vermemn daha iyi olacaktır.o kreşte tanıdığın,bildiğin ya da çok güvenilir bir referans yoksa bana göre gitmemeli.tabi ki kendi hakkınızda en doğru kararı siz verirsiniz ma şahsi görüşüm bu


ayberke

KESİNLİKLE 2 YAŞ ÖNCESİ Kreş önermem.Oğluma kreş bakarken ufaklarında olduğu kreşleri gördüm.Bence bakıcı bulun.


ediluj

Şartlar cok zorlamıyorsa öncelikıli bakıcı konusunu arastırın bence de,psikolojik ve fiziksel olarak uygun olmuyormuş.(bebeğin bağışık sistemi daha tam gelişmediğinden enfekte olabilmekteymiş.Çocuk psikiyatristleride 2-3yas oncesi pek kreslere sıcak bakmıyorlar..


Elif_eliff

Merhaba bakıcı arıyorsanız ben annem için iş arıyorum.


selencem

Bebeklere yönelik kreş ben amerikada yasayan bir arkadasimdan duydum, iki bebege bir ogretmen dusuyormus ama bildigim kadariyla turkiyede bu standartta bir yer bulmak cok zor. 2 yas oncesi bebekler bire bir ilgi ve sefkat ister, bence de bakici dusunun. Ben oglumu bakiciya ragmen 1.5 yasinda yarim gun krese vermeyi dusunup vazgectim.


kuzum

http://ruzgarestiustume.blogspot.com/2011/02/kres-oyun-grubu-evhangisi.html


linkteki yazıyı okuyun lütfen. çocukların 3 yaşına kadar sosyal olmak gibi bir istekleri yoktur, istedikleri tek şey güvenli bir ortam ve kendisine hep aynı kişinin bakması, bakan kişinin sürekli değişmemesi. o kadar küçük bir bebek sakin bir ortamda anne kokusuna muhtaç durumdadır. şartlarınızı bilemem tabii ama 18 aya kadar anneye bağlanma dönemleridir bebeklerin. özellikle bu döneme kadar annesiyle olması en doğru olanı bebek için. dediğim gibi şartlarınızı bilmiyorum. ama kreşe gittiğini düşünmek, her sabah okullu çocuklar gibi kalkıp bir yere gitmek, kreşteki gürültü, bağrış çağrış vs, bunları düşünmek bile içimi acıttı benim. illaki kreş düşünürseniz kozyatağında 0-6 yaş arası bebek ve çocuklara bakan uçan at isimli bir kreş var.


AOA

Merhabalar.. Eğer mecbursanız Salıncak'a bir bakın derim. 0 aydan itibaren kabul ediyordu onların Çemenzar Şubesi. Eğer bakıcı şansınız varsa daha uygun bir seçenecek olacaktır bence de. Cevaplamak için Üye ol