Alerjik öksürük

kemayy soruyor: 8

Merhaba, oğlum 6 yaşına girecek, yaklaşık 2 yıldır alerjik astım tedavisi görüyoruz. Fakat ara sıra gelen kuru öksürükler oluyor ve 2 gün kadar devam ediyor. Alores, ventolin hava veriyoruz ama yine de geçmiyor. Diğer doğal bal, keçiboynuzu, polen gibi şeyleri saymıyorum bile. Neye alerjisi olduğunu öğrenmek için sanırım test yaptrmamız lazım ama yaşı küçük olduğu için bu güne kadar yaptırmadık. Bu kronik alerjik öksürüğü kesmenin bir yolu var mıdır? Doktor kortizon olarak onandron iğne verdi, kriz gelince bunu meyve suyu ile içirin dedi ama onu da vermem istemiyoruz. Aynı sorunları yaşayan oldu mu? Aniden gelen öksürük göz yaşarması burun akıntısı oluyor ama neyin alerji yaptığını da anlayamıyoruz? Yardımcı olabilecek var mıdır?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Desario

5 yaşını geçmiş, perebron vs gibi öksürük şuruplarını denediniz mi doğrudan? Bir de ben denemedim ama prospanı çok öven vardı, üstelik bitkisel. 


iven

Bizde de aynı sorun her sene oluyor. Hava veriyor. Geçici çözüm belki ama doktorun tavsiyesi ile hava nasıl olursa olsun camını açıyoruz. Yarım saat bazen bir saat cam açık yatıyor ve ancak o zaman azalıyor yada duruyor öksürük ama kriz anında hiçbirşey etkili olmuyor malesef. Bu arada evde ve odasında halı yok yada toz barındırıcı hiçbirşey odasında tutmuyoruz. Bal yada o tür şeylerinde hiçbir faydası olmuyor. 


kemayy

Şuruplar, bal, ıhlamur vb gibi hiç bir şey o an öksürüğü kesmiyor. İnternette baş ucuna bi tabakta buz koyuyolar ve ardından kesiliyor. Belki camı açmak o yüzden etkili olabiliyordur. Bu hep böyle mi gidecek, hep öksürük devam edecek mi böyle acaba? Test yaptırıp aşı tedavisine başlamak lazım aslında.


cemine_

Öncelikle geçmiş olsun.

evdeki halılar tamamen kalkmalı. 2 günde bir yerler sirkeli su ile viledayla silinmeli.

serin hava alerjik öksürüğü kesmektedir. o yüzden yattığı odanın camı üstten açık bırakılmalı veya oda iyice havalandırılmalı.

ben de alerji ile savaşıyorum. iyi bir yol katettik bu yöntemlerle. Allah şifa versin
yesimctn

Bal alerjik bir gıda değil mi,ablamın çocuklarıda öyle ne zaman bal versem burunları akmaya başlıyor diyor.O yüzden bal vermiyor.Bu tarz bir durumda ne yapılır bilmiyorum  ama süte zerdeçal karıştırıp içtim 2 aydırne denediysem geçmeyen öksürüğüm geçti.eğer içmezse azda keçiboynuzu tozu koyup çikolatalı süt diye içirebilirsiniz.


ssebnemm

Merhaba hanımlar, 6 aylık kızıma alerjik astım tanısı koyuldu. Günde iki defa cortair yarim, dört defa ventolin yarım, geceleri zaditen damla,akşamları da oncair 4mg bir şase kullanıyoruz ama hiç bir faydasını goremedik. Hatta oncairden sonra geceleri ogurerek öksürmeye başladı. Bütün gece sürüyor uyku diye bir şey kalmadı çocuk perişan biz perişan. Acaba ilacin etkisini gostermesi için zaman geçmesi mı gerekiyor? Süreç nasıl isliyor bundan sonra hayat böyle mi? Hiç bitmeyecek mı oksuruk


MerveAy1

Alerjik öksürüğü bilmem ama bebeklerde öksürüğe ne iyi gelir dersen kesinlikle bal ve zencefil derim. tabi ayına göre


london

COCUK GOGUS HASTALIKLARI VE ALERJI DR NERMIN GULER ISTANBUL AKSARAY

TEL 0212 5286568 BU KADIN 1 NUMARADIR UGRAMAYAN VARSA GEC KALMIS DEMEKTIR


Cevaplamak için Üye ol