Tuvalet egitimini,kaka yı nasıl öğretebilirim??

selma42 soruyor: 5

Yardım edin lütfen,kızım 23 aylık tuvalet egitimi veriyorum,çişi ögrendik sayılır,ama kakayı hep altına hep altına yapıyor ,neyapmam lazım bez baglayımmı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


selma42

1 aydır uğraşıyorum kafayı yicem ya;(


nisa2010

Bence ara vermelisiniZ.demek ki hazır değil yavrunuz.büyük kızım 2 yas civarı hiç zorlanmadan kendi isteğiyle bezi çıkarttı, kücük kızım 2.5 yaşında oldu arada yokluyorum ama hiç söylemiyor. Bir de 3 yaş civarı daha kolay öğreniyorlar bence.


selma42

Ama çişte bu kadar yol almışkken bilemedim şimdi.ara verirsem sil baştan aff affff


Mlkby

Benim kızımda 28 aylık.24 aylıkken bıraktırmayı planlıyordum. Pek cok yerde yorumları okudum. 30 aylıktan once genelde zorlanıldığını gördüm ve beklemeye karar verdim. Birkać aydır anlatıyorum. Kaka ve çiş kelimelerini kavratmaya çalışıyorum. Ilgili ćizgi filmleri izletiyorum. Bende ara vermeniz gerektiģini düşünüyorum. Hazır olduklarında farkedersiniz diyorlar.


ranag

Merhaba, bende 2 haftadir 2.5 yasindaki kizima tuvalet egitimi vermeye calisiyorum. Cisi gece ve gunduz cozduk gibi ama kakada cok ciddi sorun var. Lazimlik yada adaptor kullanmak istemiyor, ayakta ya altina ya da banyoda yere yapiyor. Stickerlarla gunduz cisini hallettik sayilir, gece de bir kez kaldiriyorum yapip yatiyor ama kaka icin tum vaadlerim bos, kesinlikle oturarak yapmayi reddediyor. Aradan biraz zaman gecmis merak ettim siz nasil cozdunuz bu sorunu?Cevaplamak için Üye ol