Genel anestezi mi lokal mi?

hulya_defne_mert soruyor: 4

Merhaba,

Benim Mert oglus bu haftasonu 2. kez idrar yolları enfeksiyonuna yakalaninca sünnet isimiz biraz daha erkene alındı. Zaten bu durum olmasaydı da tam bu aralar yaptiracaktik sünnetini. Hala hastanedeyiz ve buranın cocuk cerrahi enfeksiyon bittikten bikac gün sonra hemen sünnetini yapalım diyor. Ancak icime tam olarak sinmeyen şey doktorun genel anestezi yönündeki ısrarı. Gercekten gerek var mı genel anesteziye bilemiyorum. Genel anestezi ile oğlunu sünnet ettiren anneler kısacak da olsa fikrinizi paylaşırsanız cok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


emelege

canım öncelikle doktorunuz ve anestezi uzmanı işinde başarılı olduktan sonra hiç telaşlanma,

büyük ihtimal doktorunuz oğlunun hareket edeceği tahminiyle genel önermiştir, ki bence de elleri ayakları sıkıca tutularak yapılması psikolojik açıdan daha zor olur..çünkü herşeyi algılamaya başlıyorlar bıcırıklar...

bizim durumumuz biraz daha farklıydı ama fikir olması açısından yazayım, benim oğlum daha 33 günlükken fıtık ameliyatı oldu tabi genel ile, bizde nasılsa narkoz alacak bari sünnet işide olsun istedik..şimdi iyiki öyle yapmışız diyoruz..seni telaşlandırmak istemem ama damar yolunu bulurken bile yıktı ortalığı local olsa daha zor olurdu kesin.

5 saat öncesinden 33 günlük çocuğu aç bırakmak çok zordu tabi ama allah yardımcı oldu sanırım, sürekli emmek isteyen bebeğim sakindi ve ilk defa emzikle avundu mecburen, ameliyat zaten kısa sürüyor, çıktıktan sonra ciğerlerinin açılması için ağlamasının faydalı olduğunu söylediler, ama öyle çok sıkıntılı olmadı, hatta şöyle söyliyim 1-2 saat içinde oğlum hiçbirşey olmamış gibiydi..ki düşün hem fıtık ameliyatı hem sünnet.. normalde hastanede kalmanıza gerek yok ama çok küçük diye 1 gece yatırayım dedi doktorumuz..o yüzden narkozdan filan korkma, işin uzmanı yaptıktan sonra , dozunu bebeğe göre ayarladıktan sonra telaşlanacak birşey yok..

umarım kolaycacık atlatırsınız..


ercan41

LOKAL ANESTEZİİİİİİİİ:)


pinarsultan

Geçen hafta genelle olduk. Sünnet işi zor iş.


yesimk

ne kadar erken o kadar iyi. genel anestezideki sıkıntı şudur. çok öncelerden anestezinin dozunu ayarlayamadıkları için risk faktörü varmış. artık günümüzde anestezi uzmah hekimleri bile var risk yok denecek kadar az. ben de iki<lerimi devlet hast. de genelle yaptırdım. çok araştırdım başta lokal olsun diye ama sonrasında lokalin hareketli omalarından dolayı daha riskli olabileceğine kanaat getirdim. tek pişman olduğum nokta 7. aydaydık daha erken olsaydı deyişim
Cevaplamak için Üye ol