Diş çıkarırken ateş

Burcumyr soruyor: 8

Merhaba arkadaşlar kızım 13 aylık ve Ateş'i var. Kopek disleri çıkacağı icin olduğunu düşünüyorum çünkü başka bir sıkıntısı yok gibi. Gece ateşlendi gündüz iyiydi simdi bu gece yine Ateş oldu. Sadece ılık duş aldırdım ve kıyafetlerini azalttım incecik uyudu bu sefer de üşür mu diye korkmuyo degilim. Calpol veremedim kesinlikle ağzını açmıyor istemiyor. Calpolu sizler Nasıl içirdiniz? Bir de bu diş ateşi kac gun sürer doktora goturmelimiyim bilmiyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ayberke

Bizim bütün dişlerimiz ateşli çıktı.Ateş 2 gün falan sürüyor beraberinde burun akıntısı (su gibi ) da olabiliyor.Ama sonra geçiyor.Zaten 3 günden faazla sürerse de dr göstermeniz lazım.

İlla Calpol vericeksiniz diye bir şey yok. Pedifen ibufen de vb olanlarıda verebilirsiniz.Yanlız ateşin dereceside önemli 38 falansa hiç gerek yok bence.Biz 38,5 tan sonra ateş düşürücü veriyoruz.
Ilık duş, ince giydirme, doğru yaptığınız şeyler.Ben üstünü örtmek için havlu yada çarşaf kullanırım ateşli durumlarda hem sıcak tutmasın hemde soğuk kapmasın diye.Aklıma bunlar geldi.Geçmiş olsun.


Meowwow

atesi 38 dereceyi geciyorsa dis atesi degil, bazen virutik hastaliklar sadece ates cikarabiliyor, diger semptomlar sonradan cikiyor. 

cocuk doktorunun tavsiyesi uzerine ates dusurucu cocuk halsiz degilse, ve yemekten icmekten kesilmedi ise vermiyoruz. sizin cocugunuzun yasinda iken ignesiz siringa ile verirdik. sag ya da sol yanagina dogru dogruldup ilaci veriyorduk. direk bogazina dogru sIkarsaniz bogazina kacabilir. 
gecmis olsun.


cancun

yüksek ateş ise diş ateşi değildir. dişte biz calpol huzrusuz ise veriyorduk genelde ateşten değil ağrıdan acıdan huzursuz oluyordu çünkü ateş yüksek olmuyordu. ayrıca nezle ve ishal olurdu bizimki diş çıkarırken. gece üstüne çok giydirmeyip hafif örtebilirsiniz pike gibi eğer ateşliyse. tabii yüksek ateş var ise mutlaka doktora gidin. yüksek ateşten benim kastım kulaktan 38i geçen. şırında ile veriyorduk o aylarda. 


defnefaruk46

Calpolun bn bir etkiaini gormedin pedifen cok iyi atese canim ama dis ckarttigina eminmisin hasta falan olmasn bir doktora gotursendefnefaruk46

Zorla ilac siringasyla ver dahada kotu olmasn.


defnefaruk46

Bnim kizimda hep atesli ckartti ama bn pedifenden etkili gormedim gercekten hemn dusurdu dgerlerinin bir faydasini gormedim hem bir yasinida gecmis


Burcumyr

Hepinize teşekkür ederim. Kızım 2 gece yüksek ateşlendi ve ertesi gun once yüzünde başlayarak vücuduna yayılan kırmızı döküntüler oluştu 6. Hastalık olabileceğini düşündüm doktora götürdüm bugun ve evet 6. Hastalık dedı. Viral bi hastalık ve bir ilaci yokmuş Ztn yüksek ates kısmini atlattıktan sonra bu döküntüler oluyor ve birkaç gun sonra geciyor dedı. Ama ayni Zaman'da diş sıkıntısı da var 2si birbirine karıştı biraz.


Anne_Ebe

Diş çıkarken ateş, ishal yapmaz. Bu belirtiler varsa mutlaka enfeksiyon da vardır. Mutlaka hekime başvurunuz.


Cevaplamak için Üye ol