yine bir uyku sorusu :)

mkv soruyor: 7

14,5 aylık olan oglumun günlük düzeni yerinde. Yani sabah 7 civarı uyanır. Sabah uykusuna 10 gibi yatar, ortalama 1,5 saat uyur, gayet keyifli ve mutlu uyanır. saat 16 civarında da akşam üstü uykusuna yatar, ortalama 50dk uyur. Akşam da 20 gibi gece uykusuna geçiyor.

Problemimiz akşam üstü uykusundan ağlayarak uyanması. Ama nasıl bir ağlama sanki dövülmüş gibi... 15 dk kadar suruyor bu aglamalar, hiç birşeyle mutlu olmuyor o süreçte, sakinleştirmek cok zor oluyor. Bazen o kadar can sıkıcı oluyor ki uyutmasam diyorum, ama bu seferde uykuya dayanamıyor. Aranızda bu durumla karşılaşan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


evren

Perdeleri kapalı mı yatırıyorsun? Karanlık bir ortamda uyanıyorsa uykusundan, korkmuş olabilir.  


mkv

Yok perdeler kapalı degil, hava karardıktan sonra da korkmasın diye koridorun lambasını açıyorum...


Damla

Hava erken karardığı için birden karanlığa uyandığından, gece gibi hissederek siniri bozuluyor olabilir. Koridorun lambası daha da gece gibi geliyor olabilir.

16 bana biraz geç gibi geldi. Acaba öğle yemeğini geriye çekip, arada biraz yorarak 15 gibi uyutmayı deneseniz belki yararı olur.


mkv

Damla kahvaltı sonrasında sabah uykusundan once yarım saat kadar dışardayız. Oglen yemeginden sonra da dışarı cıkıyoruz en az yarım saat. Yani yeterince yoruluyor diye düşünüyorum. Çunku onceleri uykuya dalma suresi yarım saati bulurken, dışarı cıkma süresini artırınca daha çabuk dalmaya başladı. 15 gibi uyuttugum da oldu. ama sonuç yine değişmedi. Bugun uyandıgında ondan hızlı davranıp abartılı bir şeklide "paşa uyanmış" diye bir sevinç gösterisi yapıp zıplayarak çıktık odasından. Bugun ağlamadı, sanırım dikkati dagıldı hemen. Bakalım yarın da aynı şekilde deneyeceğim... Umarım geçici bir sürectir...


feray

mkv bende aynı sıkıntı içerisindeyim, benim oğlum gündüz 1 kere uyuyor. Uyanırken de dediğin gibi sanki bir yerine birşey olmuş gibi ağlayarak uyanıyor.  Geçenlerde bende yazdım bu sıkıntımı; geçici bir süreç olduğunu büyüyünce geçtiğini yazdı bir arkadaş. Birilerinin de benle aynı sıkıntıyı yaşadığını ve bunun geçeci bir süre olduğunu söylemesi benim biraz da olsa içimi rahatlattı. belki bu seni de rahatlatır .
Bende bir umutla bekliyorum...


asna

uykuya anneyle birlikte geciyor ve uyandiginda anneyi yaninda göremiyorsa aglar, birde az cok yasi gelmis, artik iki uyku yerine tek ve 2 - 2,5 saatlik bir uyku sizide rahatlatacaktir, sevgiler..


mkv

Arkadaşlar cevaplar icin tesekkurler. Sorumu sordugum donemde ben kursa başladıgım icin zorunlu olarak uykuyu gunde 1 kereye indirdik. Ben gelinceye kadar uyumadı, bende 12 civarı eve geldigim icin tek uyku ile sorunu cozmus olduk. ama simdi simdi anlıyorum ki, bazi arkadasların da dedigi gibi uykuyu teke dusurmek istemis de ben anlamamısım heralde. neyseki gecti... tekrar tesekkurlerCevaplamak için Üye ol