HAMİLELER İÇİN PİJAMA YA DA GECELİK ALMAK İSTİYORUM AMA ...

Tunam10 soruyor: 10

Doğum sonrası hastanede de kullanabileceğim pijama ya da gecelik bakmaya başladım
Karar veremediğimi pijama mı gecelik mi almalı?
Önden düğmeliler daha kullanışlı gibi değil mi?
Bir de fiyatlar 70 ve üstü. Uygun fiyata nerden bulabilirim.
Bir de böyle dantelli dantelli,fırfırlı fırfırlı modeller yerine daha şirin ve sade ama emzirme de kullanabileceğim türde nerden bulurum.

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


yasemin_ekin

Kesinlikle onden dugmeli. Ben normalde gecelik kullanamam o yuzden pijama ile daha rahat ettim.

Istanbulda iseniz, eminonu tarafinda sirf bebek ve lohusa kiyafetleri satan bir pasaj varmis. Oraya bakabilirsiniz.
Pazarlara bakabilirsiniz. Ama onden dugmeliler daha fiyatli oluyor(35-40 tl civarinda). Kardesim, önü kapali geceligine terzide ilik actirdi, al sana emzirme geceligi. Oyle bir sey yapabilirsiniz.


meycan

Hastanede gecelik en rahatı (kontrol yapılırken daha rahat), olabildiğince önden düğmelisi en işe yararı.
Hamile geceliği diye sorarsan herşey çok pahalı. Ben salı pazarından orta karar ( çok ucuz uyduruklardan değil) 2-3tane almıştım. Birkaç tane almakta fayda var, çünkü doğumdan sonra acayip terliyorsun, değiştire değiştire kullanmıştım 2gün hastanede.
Evde zaten istediğin gibi rahat giyinebilirsin :))


nilberk

Ben de çok aramıştım geçenlerde gördüm tarifinize uygun Dagi lerde var.Ben o zaman bulamamıştım dagide şimdi hamile serileri var.Bir de doğumdan sonra kullanacam diye kendi bedenime yakın olsun istemiştim ilerde de kullanırım gibi ama doğurur doğurmaz eski bedeninize dönmüyorsunuz :))
Malesef başka çamaşırcılarda da fiyatlar aynı hatta daha üstü
Evet önden düğmeli büyük beden olsun ve sizin yerinize başkası alsın çünkü sizi görünce dantelli mantelli lohusa serileri çıkarıyorlar daha daha pahalı :))
Bu arada anneler gecelik öneriyor normal doğum da olsa sezaryanda olsa pijama zorlukmuş
ama bir arkadaşım sezeryan olmasına rağmen pijama giydi (inatlaştı ama rahatsız olmadığını söylüyor)

Ne güzel yaa sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim.Sevgiler


senayc

Ankara da iseniz soysal çarşı ya bakabilirisniz. Kesinlikle önden düğmeli,gecelik Ben 1 tane almıştım. normalde pijama giyerim. eve dönünce pijamaya dönüş hemen. İç çamaşır olarak body önecereğim doğum sonrası. Ben çok rahat etmiştim body lerle


mayaberry

Eğer istanbulda yaşıyorsanız beşiktaştan alabilirsiniz. Beşiktaşın içinde pazara giden yolda sol tarafta büyük bir pijamacı var. ordan çeşit çeşit pijama ve gecelikler var ve şu an indirimde. Çok değil ama 35-40 arası çok güzel pijamalar vardı. hafta sonu gezerken gördüm.didoba

Kesinlike önden düğmeli birşey olmalı. lohusa gecelği diye birşey satmışlardı bize. göğüs kısmında pile var pilenin içinde yırtmaç gibi yerler var. emzirmede zaten acemiyiz, bebek de küçük. ne ordan göğüs çıktı ne de bebek bişey tutabildi. sonra evden önden düğmeli pijama getirttik. ben pijama ile rahat ettim ama altını giymedim :) kalkacağım zaman sabahlığımı giydim. sorun olmadı


yasemin_ekin

Ben belirtmeyi unuttum, hastanede gecelik giydim. Evde pijama. Ama amacim kontrollerde rahat olmak degildi. Geceligi annem almisti, pijamayi kayınvalidem. Anneminkini giymek istedim dogumda.)))


yasemin_ekin

Evet, didoba'nin dedigi dogru, benim de emzirme pijamam oyle birseydi. Bebek aglar, gogus cikmaz, debelenirsin. En guzeli onden dugmeli....meycan

ahh ahh yine bir ayrı konu yasemin,
annelerin aldığı mı tatlı, kayınvalidelerinki mi acı :))


senayc

benim kayınvalidem de sağolsun lizöz diye bir şey vermişti,şimdi nerelerde hatırlamıyorum:)Cevaplamak için Üye ol