muhallei icin cokmu erken?

denizkayla soruyor: 5

selam arkadaslar,bebisim 3 gün sonra 3 ayini bitircek.yalnizca 40 gün anne sütü aldi sonrasinda mama iciyoruz.Ama son 3 gündür mamasini iciyor tam uykuya dalicak cocukta bi huzursuzluk oluyor,uyuyamiyor.Bu gün icinde hep bu sekilde devam etti.sürekli agzi bisiyler ariyor.mesela memesini düsürüyor inanilmaz bi tepki veriyor,agzina bisiy degisyor nasil emiyor yaliyor falan.


4.ayda baslanan muhallebiler varya ondan alip 1 cay kasigi yaptim ve verdim,hemen yedi ve hemen uyudu.

bu arada 3 aydir gün icinde hic 1.2 saat araliksiz uyumazdi ama muhallebiyi verdikten sonra 2 saat uyuyabiliyor.Doktor kontrolumuze iki hafta daha var sormak icin bekleyemedim.

cok sulu yaptim pirinc olanindan aldim ver verdim.iki gündür her öglen veriyorum oda yiyor.gaz yada hazimsizlik olsa belli olurdu hic degisiklik olmadi hatta daha sakinlesti kuzucum.

korkmdan ölcüyü artirmadim hala 1 cay kasigi yapip veriyorum..

bu kadar erken veren varmi ek mamayi?

birde kilosu gayet iyi cok sissin dahada tombul olsun istemiyorum.acaba muhallebi cok kil oaldirirmi?cok karisti kafam bebek yedikten sonra sakinlesiyor b useferde ben kendime kiziyorum acmi birakiyorum diye.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


denizkayla

Fikri Okan yok galiba.


ozgu_naz

çok bu konularda yorum yapmak istemiyorum hala emzirdiğim için ama bu tip hazır mamalara ve muhallebilere karşıyım ben biraz.onun yerine belki biraz yoğurt ve meyve suyu verebilirsiniz.çok ta erken aslında.doktorumuz bize mamalardan sonra çocukların üzerine çöken rehavetten uyuduğu söylemişti.ciddi ağırlık yapıyormuş bebeklere.kilo da iyiyse bence hiç vermeyin.


egis

Merhaba, tabi siz daha iyi bilirsiniz, içinize nasıl sinerse öyle yapın ama bence de ek gıda veya hazır mama için erken. Dokunmuyor gibi görünebilir ama henüz sindirim sistemleri buna hazır değil. Doktorunuza bir danışsanız..


guven

Çok erken, doktoruna da danış ama merak etme formül süt tek başına yeterli. Belki formül süt miktarı yeterli gelmiyordur, bende yorum yapmak istemem ama anne sütü olmazsa da diğer yiyecekler için çok ama çok ama çok erken


denizkayla

saolun arkadaslar yorumlar icin.Malesef anne sütü veremiyorum oyüzden mamayla besleniyoruz biz.


haftaya doktor kontrolümüz var,ilk isim bunu sormak olcak.Cevaplamak için Üye ol