Araba koltugu

ebtuna soruyor: 4

Merhaba, 4,5 yasındaki kızım için be safe bebek koltugu kullanıyporuz. Hala da ona biniyor. Sorum su; kac yasında minik oturak koltuguna geciyorlar, boya ve kiloya mı bağlı acaba?  Yani altına minik oturak gibi bir alet koarak kemer takmaktan bahsediyorum. Yardımcı olabilenler varsa sevinirm tesekkurler.


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berlindenbirseda

Sanirim 15-36 kg icin olan koltuktan kullaniyorsunuz, boyu ve vücut yapisi müsaade ettigi sürece yükselticiye gecmezdim ben olsam, ne kadar gec o kadar iyi. Yanlardan da güvenlik sagliyor koltuk, yükseltici sadece kemerin pozisyonunu düzeltiyor. Oglum 6,5 yasinda, oldukca da uzun, hala mümkün oldugunca arkalikli koltukta bindiriyorum arabaya.

Yükselticiye gececeginiz zaman mutlaka kenarda minik kolcaklarinin olmasina dikkat etmenizi tavsiye ederim. Sadece minder gibi olan, kemerin arasindan gececegi kenarliklari/kolcaklari olmayan modellerde bir kaza durumunda kemer yukari kayip ciddi karin yaralanmalarina sebep olabiliyormus, Allah korusun.  


ebtuna

Çok tesekkur ederim yanıtınıza.hepsidolu

Merhaba, 

Biz besafe izi fix kullanıyoruz, 15-36 kg arası kullanılan model 

kızım 9 yaşında 30 kilo ve boyu 130cm. Darbe anında sağ-sol taraftan koruması ve isofix olması sebebiyle mevcutu bırakıp sadece alttan yükselten modellere geçmedik 


hepsidolu

Pardon bizimki besafe izi up x3 modelmişCevaplamak için Üye ol