Tuvalet alışkanlığına ilk adım:kitaplar

laedri88 soruyor: 4

Kızım 3 ay sonra 2 yaşını dolduracak ve ben de 2 yaşına yakın ona tuvalet alışkanlığını kazandırmak istiyorum. Onu bu sürece hazırlarken onu bu konu hakkında bilgilendirecek kitaplar edinmeyi düşünüyorum. İnternette çok araştırma yaptım ama kafam çok karıştı. Kızımın hem bu sürece daha sağlıklı hazırlanmasını, hem bilgilenmesini, hem de kitap okurken eğlenmesini istiyorum. Zaten kitap okutmayı çok seviyor. Bo konuda tecrübeleri olan aekadaşlar da bana fikir verebilirse çok sevinirim. Benim bulduğum kaynaklar şöyle. Hangisini veya hangilerini edinmeliyim sizce.

1)Lulu Tuvalete Gidiyor

2)Kızımın Tuvalet Kitabı

3)Sesli Tuvalet Eğitimi Kitabı

4)Teddy İle Tuvalette

5)Prenses Lulunun Tuvalet Kitabı

6)Bay Bay Bezim

7)Güle Güle Kakalar

Varsa başka önerileriniz onlara da açığım 😉

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


dilrubaa

Bay bay bezimi okuduk biz sadece.20-21 aylikken okumaya basladik, 23 aylikken bezi birakti. On hazirlik olarak kitabi okumak fikrin yerlesmesi acisindan bence cok faydali oldu. Bi de nasil karsilarsiniz siz bilmiyorum ama cocugunuzun sizi tuvalette gormesi de faydali oluyor (bazi aileler bu konuda daha hassas mahremiyet diye kesinlikle karsi olanlar biliyorum sizin tercihiniz ama uzmanlar da faydali diyor). Siz de simdiden soyleyin tuvaletim geldi tuvalete gidiyorum rahatladim simdi filan gibi:) korkmasin yani bunun gayet dogal oldugunu bilsin. Gule gule kakalari ozellikle kaka problemi yasayanlar oneriyor biz cok ihtiyac duymadik. Ama ben kendim benzer bi hikaye uydurmustum kakalar kanalizasyona gidiyor burdan orda parti yapiyorlar gondermen lazim diye :) kolayliklar


Damla

Kızımın Tuvalet Kitabı bizde vardı. Kullanılan malzemeleri ve durumları güzel görsellerle gösteren gayet teknik :) ve şirin bir kitap. Bence bulundurulması yararlı olur. Biz başka kitaba da ihtiyaç duymadık. Güle güle kakalar kitabı kaka ile ilgili sorunlar yaşayan çocuklar için çok tavsiye edilen bir kitaptı Biz bu konuda sorun yaşadığımız halde ben kitabı incelemiştim ve kızıma uygun olmadığını düşünerek almamıştım. 


laedri88

Önerleriniz için çok teşekkür ederim. Daha çok küçük olduğu zamanlardan beri her tuvalete gittiğimde neredeyse yanıma gelirdi. Hatta kendisi de klozeti gösterip ben de yapacağım tuvalete deyip biraz oturuyor ve sonra tuvalet kağıdı ile poposunu silme taklidi yapıyor. Tuvaleti öğrenme konusunda istekli olduğunu düşünüyorum. Artık bez bağlatmak da istemiyor. Tabi iş ciddiye binince neler olur bilemiyorum :) Biraz havalar ısınınca ortalama 23 aylıkken de bu alışkanlığı edinmesi gerektiğini düşünüyorum artık. Kitap önerileriniz için de teşekkür ederim. Bakalım neler bekliyor bizi bu süreçte :)


halbuse

Merhabalar, 

Kitap konusunda bir fikir veremem biz kullanmadık ama, ben de 23 aylıkken tamamen öğretmiştim. Size tavsiyem yapabilirseniz bebeğiniz sabah uyanır uyanmaz tuvalete (ben lazımmış kullanmıştım) götürün şimdiden. Yaparsa yapar yapmazsa yapmaz sadece bezi tam bıraktığınızda çok tepki vermez.Cevaplamak için Üye ol