2 aylık bebek için oyuncak

oyabes soruyor: 10

merhaba, 2 aylık bebeğim için ne tür oyuncaklar almalıyım? oyun halısı için çok mu erken? bez kitaplar için? bebeklerinizin beğendiği ürünleri yazabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ikicocukannesi

bez kitap alabilirsiniz hısırtılılardan,
sonra ayagına gecirilen ses cıkartan patikler var onlarda ise yarayabilir-biraz daha gec ama dort bes aylık olduktan sonra-
parlak oyuncaklar da ilgisini ceker, kıpkırmızı bir cıngırak mesela, ya da masmavi ses cıkartan herhangibir baska oyuncak.

iyi eglenceler.


burcaksahin

http://www.e-bebek.com/aktivite_merkezleri/playskool/playskool_gloworld_2%60li_egzersiz_arkadasim/PLY-39335

(stokta yok ama elbet olan bir mağaza vardır.) (e-bebek internet çamlıca mağazası, orada olmayan başka bir mağazasında olabiliyor bazen. telefonla sorup getirtebilirsiniz mesela)

Kızınız henüz bu oyuncakla oynayamaz ama ben 2 - 2,5 aylıkken Arda'yı bu oyuncağın altına yatırmaya başlamıştım. Zamanla müziğine tepki vermeye başlamıştı sonra ellerini kollarını uzatmaya çalıştı. Bir süre geçtikten sonra yüzüstü döndüğünde oyuncağı diğer (Yatay) pozisyona getirdik, aynada kendisine tepkiler vermeye başladı. Aylarcaaaa oynadık. Bir ara kaldırmıştım. Bu aralar yine meydanlarda çünkü yürüme çabalarına başlayınca bu oyuncağa tutunup ayağa kalkmaya bayılıyordu.


burcaksahinBu resim Arda tam 3 aylıkken çekilmiş. İça'nın bahsettiği hısırtılı bez kitap :)


Ulku

alintidir:

0-3 Ay Arası Oyuncaklar

  • Hareketli, özellikle müzikli parlak renkli ve basit biçimli olanları seçin. Bebeğin dikkatini toplamasına ve şekil tanımasına yardım eder.
  • Plastik Halka: El denetimi ve eşgüdümü geliştirir.
  • çıngırak: El denetimini ve el göz uyumunu geliştirir; bebeğe bedenin bittiği oyuncağın başladığı yeri öğretir.


oglumicin

Oyun halısı alabilirsin... tiny love tekmele oyna süper.. oğlum hala çok severek oynuyor.. daha uzun sürede oynayacağa benziyor...oyabes

Oyun halısı aldım ardaslar, tiny love. muhteşem birşey. kızım halıda çığlık çığlığa 1 saat zaman geçiriyor, çok eğleniyor ve hergün yeni birşey keşfediyor, ben de işlerimi hallediyorum. Allah üretenden razı olsun, sizlere de çok teşekkür ederim.


melusina

biz de çıngıraklara ve yatağımızın üzeründeki oyuncaklara çıldırıyoruz sanırım oyun halısı alma vakti geldi :)


zeyneppeker

playskool gloworld harika bir oyuncak çok memnunuzoyabes

elif_tys senin söylediğin oyuncaktan aldım bugün, çok başarılı.


burcaksahin

Hülya mesajını yeni gördüm anca cevap verebiliyorum. Çookkk teşekkür ederim :) O sakin görünen çocuk Tuna abisinin yolunda ilerliyor :)Cevaplamak için Üye ol