El temizliği

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


EmineKartal

Ben böyle şeylere hiç takmıyorum. Çocukların mikroplara da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
Mesela kızımın çoğunlukla emeklediği dönemlerde (birkaç hafta önce tam zamanlı yürümeye başladı artık), yemeğe oturmadan önce ellerini hiç yıkamadım veya silmedim. Yani yerlere dokunduğu pis elleriyle yedi yemeğini, ancak yemekten sonra elleri yemeklerle yağlandığı ve yoğurtlandığı için yıkadık, bir de yemeklerden sonra ellerini yıkama alışkanlığı edinmesi için. 
Park dönüşlerinde ise ellerini yüzünü yıkıyoruz, bu da benim için şimdilik yeterli.
Bir müddet sonra kumla kediyle oynamaya başlayacak, o zaman da sadece elinde ciddi bir pislik olduğu ve onu rahatsız ettiğinde ıslak mendille (ama antibakteriyel değil) silerim.
Belki sizin için ben, diğer uç nokta olabilirim, hatta bana pasaklı gözüyle bile bakabilirsiniz; ama ben sürekli çocuğumun elini silerek veya yıkayarak onu mikroplarla bulaşacak hastalıklardan daha kötü bir psikolojik hastalığa sürükleyeceğimi düşünüyorum.


EmineKartal

Bence en iyisi ıslak bezle silmek, ama günümüz koşullarında yanımızda taşıyabileceğimiz böyle ürünler olduğuna göre unibaby'nin yenidoğan ürünü güzel olabilir diye düşünüyorum. Veya benzeri parfümsüz, antibakteriyel olmayan, kimyasal olmayan bir ıslak mendil.


yaseminn

ben de emine kartal gibiydim oğlum küçükken. dışardan, parktan vs. eve gelince yıkardım ellerini, bir de yemekten sonra. hiçbir sorun yaşamadık.


Ulku

harika bir bulus peyibal.
ama az da su gerekiyor kullanimi icin.babu

ben de sokaklarda falan birakiyorum hep emeklesin diye. les gibi yerlerde dolaniyor. arabasina koyunca ellerini sileyim diyorum ama hep unutuyorum. eller de hep agizda. arada hatirlarsam unibaby veya o tarz birseyle siliyorum. gecen gun kedilerin ve hatta cocuklarin kaka yaptigi (yani bir cocuk yapiverip annesinden dayak yemisti gozumun onunde) kumlarla oynadi (moda cocuk parki) sonra antibakteriyel mendille silip arkasindan da onun kimyasali gitsin diye unibaby ile sildim. bu hareketim cok elestirildi etrafimda ama yani kaka mikrobu da almasin cocuk. ne bileyim. bir kere de yine emeklemis ve elleri kapkara olmustu. sonra elini agzina sokuyordu aa sileyim dedim. yanimdaki kadin (turk degil) "asilari tamamsa silmene hic gerek yok,  alismasi lazim" diye beni uyardi. icim gitti ama silemedim de o sirada. :) yani normalde ben de kesinlikle mikroplara alistirma formuluyle yasiyorum, arada titizligim tutarsa da hep beni elestirecek birilerine denk geliyorum. :)


Bubus

Arkadaşlar bende titizlik etmeden ellerini devamlı yıkamadan 2 yaşına getirdim ama şu anda elinde siğil çıktı bu seferde bu yıkamamalarımdanmı kaynaklandı diye düşünüyorum.Mikroplara çok fazla alışmasın,birde eline para vermeyin çocukların,bizimkini bir ara alıştırdılar,hep 1 TL veriyorlardı acaba ondan mı oldu?


CiciAnne

Ben de ıslak mendil kullanıyorum. doktordan fırça yediğimden beri çok da titizlenmiyorum artık .


aslans

locun ıslak mendilleri var ellriniz icn onu deneyin cocuklarınızada güvenle kullanabilirsiniz


Cevaplamak için Üye ol