1 aylık bebeğimin yüzü çok kızarık

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Aysegul_

ben cildiye uzmanıyım. içiniz rahat etmezse dermatoloğa gitmenizi öneririm. görmeden kesin bir şeyler söylemek uygun olmaz ama tarif ettiklerinizden anladığım kadarıyla tahmin ettiğim tablo ise bepanthen dışında bir şey kullanmanıza gerek olduğunu sanmıyorum. yenidoğanlarda sık görülür bu tür döküntüler. allerjiyle ilgisi olduğunu zannetmiyorum. boşuna yediğinizi içtiğinizi kısıtlamayın.


berhas

merhaba mcs geçmiş olsun. aynı şekildemidir bilmiyorum ama benim oğlumda 2-3 aylıkken kıpkırmızıydı suratı alerjik dedi doktor atopik dermatit diyorlar. çok da kaşıntısı oluyordu özellikle akşamları. sürekli omzuma sürterdi yüzünü. seninkide huzursuzmu . kortizonlu krem eriyorlar genelde. ama ben 1 gün sürdüm sonra devam etmedim. mustela emolient cream çok güzel nemlendiriyor. sürekli ondan kullanıyorum bir daha tekrarlamadı. eşin eczacı olduğuna göre biliyordur mutlaka. 


berhas

mcs ben de bir önceki mesajda atopik dermatit ise mustela emollient krem çok iyi geliyor demiştim. sen de atopik dermatit olduğunu söylemişsin. sebamed de kozmetik değil ama çok da tedavi edici bir özelliği yok. şiddetle tavsiye ediyorum "mustela stelatopia serisi emollient" krem. üzerinde de %75 oranında kortizon kullanımına ihtiyaç kalmayacağını yazıyor. gerçekten benim bebeğime iyi geldi. gün içinde istediğin kadar da sürebilirsin rahatlatıyor.

 reklam gibi oldu ama samimiyim:)


DoRuK_DiLeK

bizde de böyle bir sorun olmuştu. ağız ve burun çevresi isilik gibi kabarıyorsu.  dr kesinlikle yüzünü sadece su ile yıkamamızı önerdi. ayrıca kullandığımız şampuanı değiştirdik. ayrıca yenidoğan bebekler için mustela nın güçlendirici bakım kremini kullandım. kremi kullanmaya başladıktan sonra yüzüde düzeldi.
geçmiş olsun
Cevaplamak için Üye ol