Emziriken hamile kalma durumunda sütün acımaması için yapılacak bir şey bilen var mı?

Afitab soruyor: 9

Herkese iyi geceler .Sorum emziren annenin hamile kalması durumunda sütünün acımaması ve azalmaması için yapabileceği bir şey var mı ?Bir de tandem emzirme için ikinci bebek için kolostrom üretmesi için vücudun hamileliğin son 10 günlük döneminde diğer bebeği emzirmemek mi gerekiyor ?Açıklamalı yorum alırsam memnun olurum.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yesimctn

Planlayarak böyle bir riske girecekseniz , bekleyin derim.Ama bu durum oluştuysa evet hamilelikte emzirebiliyorsunuz ama 3. Ya da 4. Ayda sütün tadı değişiyormuş olduda bebek emmeye devam ederse ve doğumu tahmin edebilirim derseniz doğumdan en az 10  gün önce 1. Bebeği emzirmeyi kesmeniz gerekiyor aynı şekilde ilk 10 gün sadece 2. Bebeği emzirmelisiniz diye biliyorum.


Afitab

Sürpriz bi gebelik oluştu.Şimdi iki bebek için de   o yüzden araştırma yapıyorum en doğru ve en hayırlı olanı  yaşamak adına.Ben de o şekilde bir şey duymuştum 10 günlük süre zarfını teşekkür ediyorum yorumunuz için.


zenhitm

Oğlum ve kızımın arası 15 ay. Oğlum atopik dermatit olduğu için gıda diyeti yaparken kızımıza hamile olduğumu öğrendim. Hem birçok gıdaya diyet yaptım (süt ve süt ürünleri artı yumurtaya aktif şekilde diğer birçok gıdaya da) hem oğlumu emzirdim hem de hamilelik yaşadım.

Sütün tadı değişiyor mu, bilmiyorum hiç denemedim ama oğlum her geçen gün daha çok sevdi. Zaten varolan sütünüzün üstüne bir de hormonlar yardım edince evet daha vitaminli hale dönüşüyor sütünü. Ben renk değişiminden anlamıştım. 

Doktorum bana doğumdan 1 ay önce emzirmeye ara vermemi istemişti. Doğumdan sonraya dair birşey söylememiştim. Ben ara vermeyi yapamadım, kesemedim oğlumu. Oğlumu emzirdim, doğuma öyle gittim hatta. Doğumdan sonra da her ikisini birden emzirmeye devam ettim. Hem de 15 ay beraber hem kardeş hem süt kardeş oldular. Sanırım 15 sayısı bizim için önemli😉


zenhitm

Bunlar benim yaşadığım deneyimler. Herkes için aynı şeyler geçerli olmayabilir.

Sizin ilk evladınız zaten 10 aylık şu an. Ek gıda süreci de vardır. Kolaylıklar diliyorum😊yesil_erik

Sütün tadı değişiyor mu bilmiyorum dr lardan da öyle birşey duymadım.Dr larım 24 haftaya kadar emzirebilirsin dediler ben 20 hafta civarı emzirme beni yorduğu için bıraktım ama ikisi açıısndan da bir olumsuzluk yaşamadım.Sizde dr unuza danışabilirsiniz bende son haftaya kadar emzirilebilir diye okumuştum. 


Afitab

Zenhitm oğlunuza geçmiş olsun.Rabbim şifa versin.Ne güzel yazmışsınız hem kardeş hem süt kardeş oldular diye içime bi güzel his yerleştirdiniz çünkü benim de dileğim o Rabbim nasip ederse .Merak ettiğim şey siz doğumdayken   çok fazla sıkıntı yaşadı mi acaba  süt olmadığı siz yanınızda olmadığınız için ?


Afitab

yesil_erik .Yorumunuz için çok teşekkür ederim bilgilendirici oldu izin verilen hafta  açısından  .Evet biraz da bünyenin kaldırması da önemli .Doktorum şuan için sorun görmedi .İlerleyen zamanlarda  duruma göre tekrar sorarım .


zenhitm

Doğum için ailemin bulunduğu şehre gitmiştim. Kız kardeşim, oğlumun kahvaltısını yaptırıp doğum sonrası yanıma getirmişti ve emzirdim diye hatırlıyorum. Ayrı kalma zamanı öyle çok uzun olmamıştı. Ve oğlum için emmek ana öğün diğer yiyecekler tamamen atıştırmalıktı.


Afitab

Zenhitm .Bizde de durum şuan aynen öyle  süt ana öğünümüz ek gıda ise sizinki gibi atıştırmalık hatta öyle ki benim oğlum  yutmayı ,pütürlü gıda yemeyi tam bilmiyor .Bakalım doğuma kadar inşaAllah öğrenir de onu üzmemiş oluruz .


Cevaplamak için Üye ol