uyumuyor

asksin_sen soruyor: 5

Oğlum 5 gün sonra 18 ayını tamamlayacak. yaklaşık 2 haftadır uyku düzeni tamamıyla değişti. en geç gece dokuzda kendine yatağına yatıp döne döne uyuyan çocuk gitti yerine sürekli ağlayan mızıldayan bir çocuk geldi. beşiğine koyar koymaz feryat figan. sanki canı yanıyormuş gibi ağlıyor. bıraksak saatlerce ağlar eminim. komşulardan çekinip mecbur yanıma alıyorum o zaman da beşik gibi korkuluklar olmadığı için yataktan kaçıyor. saat 12:00-12:30 gibi sızıyor yorgunluktan öyle uyuyor. yine gece uyanınca yatağında yatmıyor. gündüz uykularımızda hiçbir değişiklik yok ne varsa gecede sorun. doktrorumuza gittik fiziksel bir sıkıntı yok. diş dedi ama dişler sadece beşikteyken mi acıyor.masal oku,ışıkları aç, ninni söyle beşiğin yanında uzan yok yok yok. var mı böyle birşey yaşayan bir diyeceği olan. anlıyorum büyüyorlar huyları değişiyor ama bir çocuk en geç 10 dedin mi yatakta olmalı. üzülüyorum. eskiden de böyle dönemler geçirirdik 2-3 günde tekrar yatağını isterdi.cevaplarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


aysegulozcan1503

Tam ikibucuk aydır sizinle aynı durumdayız,her gece max.2 saat falan uyku uyuyorum,gündüz uykularında hiç problem yok is geceye gelince kafayı yedirtmek üzere bana.fakat bu arada 4 kök diş,2 tane de köpek diş patlattı.kesinlikle diştir annesi sıkıntısı sabırlı olmaya çalış ve Allah yardımcısı olsun hepimizin.eğer bu köklerini falan patlatacaksa sıkıntısı cok onceden başlıyor ve uzun sürüyor çıkması.jeller fayda etmiyor ama bir tanesi var baby orajel diye digerlerine göre daha ise yarar ama her eczanede satilmiyor internetten bakabilirsin bı de duyduğuma göre Amerikan Hastanesinin oralardaki eczanelerde varmış.biz onunla biraz olsun daha rahat uykuya dalıyoruz 3 saat falan uyuyor o sekilde..


kuzeynep

noluyor bu çocuklara :) benim oğlumda aynı uyku düzeni bozuldu çılsırmak üzereyim. 12-12.30 dan aşağa uyumuyor..


pamusum

ayni sorunlari aylardir yasiyoruz biz,sanirim bu aylardaki cocuklarin hemen hemen hepsi ayni sorunlari yasiyor.bence en büyük etken azi ve köpek dislerinin cikmasi,belkide artik büyüyor olmalari yani bir cok neden var aslinda.benim oglumda kesinlikle kendi yataginda uyumuyor,uyurken bile koyacak olsam feryat figan agliyor,geceleri gec yatiyor,uykuya dalmamiz minimum 1 saati buluyor,cogu zaman ögle uykularini bile reddediyor vs vs...sorunuza tam olarak yanit veremesemde yalniz degilsin(malesef).cevaplari takipteyim...


asksin_sen

yalnız değiliz diye sevinsem mi? sizler de aynı sıkıntıları yaşıyorsunuz diye üzülsem mi? jeli değiştirmeyi deneyeceğim.hepimizinkinin birbirine yakın yaşlarda olduklarına ve aynı şeyleri yaşadığımıza göre tamamıyla fiziksel bir durum. umarım 20 ay ve üzeri bebişleri olan anneler bize ileriye dönük güzel haberler verirler.


selencem

benimki uyuyor ama 2-3 saat sonra mızıldanmaya başlıyor, saat başı kalkıyoruz. diş olabilir...Cevaplamak için Üye ol