gündüz uykusunun bitişi

SEREL soruyor: 2

16 aylık oğlum dört gündür gündüz uykusu kabusu yaşatıyor bana.normalde öğlen 2 gibi yatan çocuk şimdi uyumamak için çırpınıyor.naapsam uyutamıyorum bu yetmezmiş gibi akşam ondan önce yatmayıp gece 3 te ayakta saat 5 e kadar uyutma çabası sabah 10 gibide kalkıyor.gündüz uykusunu bu kadar erken bırakması normalmi bu sorunları yaşayan arkadaşlar yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


CokBilmis

Aynı sorunu yaşayan muhakka vardır. Bu sorunlar normal ama siz "Gündüz uykusunu kesti, gece de geç yatmak istiyor" diye pes ederseniz bence anormal bir sonuca doğru gider iş.

Bu aylarda daha çok oynamak istemesi, daha çok yürümek istemesi çok normal. O kalkacak, siz yatıracaksınız. Öğlen de uyumasa bile yatakta olması gerektiğini anlamalı. Gerekiyorsa ayağınızda sallayın. Gerekiyorsa siz de yatağa yatın ve kapıyı da açamayacağı şekilde kapatın. Hatta tavsiyem eğer yardım alabiliyorsanız, başkaları uyutsun. Sizi görmezse, başkalarının yanında uyumaya daha kolay ikna olacaktır.

Uyku uykuyu çeker. Uyudukça uykusu gelir. Uyumazs akortizol hormonu salgılar ve daha da haraketli olur. Siz de onun hareketli haline bakıp "Hiç uykusu yok" zannedersiniz ama yanılıyor olursunuz.

Bir yıla yakın uykuya direnme oluyor. Kolaylıklar diliyorum.


SEREL

teşekkürler çokbilmiş allahıma şükür uyutmayı becerdim.şu anda benden mutlusu yok ağlayarakda olsa uyudu.Cevaplamak için Üye ol