10 aylık bebeklerde asabiyet sorunu

selencem soruyor: 3

3. ayda kendisine gelmesinden sonra mutlu bir bebek olan oğlum 1-2 haftadır çok sinirli. Ayaklarını vura vura tepiniyor, bağırıyor, vuruyor ve mızlıyor. Oynamıyor, sürekli kucakta ama gene de mutlu değil. Bu arada gece de çok fazla uyanmaya başladı. Nisan doğumlu bebekler grubumuzda farkettik ki çoğu bebek aynı durumda. Ben internetten biraz araştırdım, 10. ayda bu tür hislerini keşfedip onları deneyimliyorlarmış. Sorum tecrübeli annelere, bu durum ne kadar sürecek? Bu süreç için tavsiyeniz var mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


mibrim

amanın selen daha 10 ayda mı başlıyor asabiyet:)abovv benimde az kaldı desene korktum şimdi..umarım biran önce mutlu hallerine döner..


hulya_Oyku

Selen bizim 9. aydan itibaren 10 ay neler çektik anlatamam...Pedagog arayışına bir girmiştim bi,r ara...Dr bize şunu dedi; 9. aydan sonra bebeklerde ayrılık kaygısı başlarmış ve bu da onlarda asabiyet yaratırmış malesef....Ayrıca kendi benliklerini kazanmaya başladıkları dönemin başlangıcı yani biraz sıkıntınız olabilir ama geçecek. Sabırlı davranmaya özen göstermenizi tavsiye ederim...


selencem

Hulya, yani bir seneye yakin diyorsun, imdaaat :)Cevaplamak için Üye ol