Seyahat

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Gocebe

Merhaba,
Oğlum 2 aylıkken, yanımızda babası olmadan  tek başıma İstanbul'dan Kenya'ya gitmiştim.

 1. Yalnız olacağınız için her ne kadar size yardım etseler de tek başınıza açıp, kapatacağınız diğer arabalara göre de nispeten daha hafif bir bebek arabası almanız sizin için iyi olur. Buraya bakabilirsiniz.
 2. Oğlumun gazı çok oluyordu ve kusuyordu. Bu yüzden yanımda bol bol mendil taşıyordum.
 3. Uçakta bebeğinizin altını değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden gerekli malzemeleri, ben sırt çantasında taşıyordum. Böylelikle oğlumu kucağıma almam gerektiğinde çok kolay oluyordu.Kabine yerşletirmesi için de hostesten rica ediyordum. ihtiyacınız olduğunda hosteslerden yardım istemekten kesinlikle çekinmeyin. Eğer size yardım etmekte gönülsüz biri olursa hemen ismini alıp, ilgili yerler şikayet edebilirsiniz.:)
 4. Oğlumun eşyalarını sırt çantama, pasaportumu vs küçük bir çapraz çantaya koydum. Amaç ellerin ve kolların boş olması, ki gerektiğinde rahatça kullanabilesiniz.
 5. THY bebeğinizin arabası için büyükçe bir torba veriyor. Fakat diğer hava yolları şirketleri vermeyebiliyor, poşetsiz koydukları için de araba kirleniyor. Bunun için yanınıza araba sığacak büyüklükte şeffaf bir çöp torbası alınabilir.
 6. Uçakta emzirmeniz gerekebilir. Rahatça emzirmeniz için emzirme örtüsü kullanabilirsiniz. Buraya tık.
 7. Uçağın verdiği yastığı, battaniyeyi kullanmak istemiyorsanız, bebeğiniz için küçük bir yastık ( kafasını kolçağa çarpasını önlemek için) alabilirsiniz. Uçağın içi bazen soğuk olduğundan bebeğinizi buna uygun giydirin. Ama giydirdikleriniz gerektiğinde kolayca çıkarılabiliyor olsun. Yanınıza bol miktarda bez, yedek kıyafet, ıslak mendil, kendiniz için de purel bulundurun
 8. Bebeğiniz kucağınızdayken (eğer onu bir başkasının tutmasını istemiyorsanız) üzerinizdeki ceketi, kabanı vs.yi çıkartamayabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak giyinirseniz iyi olur.
 9. Yanınıza bebeğinizi susturacak oyuncak vs almayı unutmayın. Bizim ki dergi karıştırmayı ve ses çıkartan oyuncakları seviyordu.
 10. Bebeğiniz uçakta ağlarsa ( bizim ki Roma'dan gelirken hiç susmadı. Arkadaki yolcular herhalde uçak ani iniş yapacak demişlerdi:)) etrafınızda size akıl vermeye çalışan insanlar olacaktır. Gazı vardır, açtır, altı pistir, sıcak gelmiştir vs. Bunların sinirlerinizi bozmasına izin vermeyin. Bir bebeğin ihtiyaçlarını en iyi annesi bilir.:)
 11. Karnızı aç binmeyim, çapraz çantanızın içine küçük bir şeker, bisküvi koyun.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar, sizin sormak istediğiniz birşey varsa seve seve cevaplarım.
Sevgiler, iyi yolculuklar


Gocebe

 1. Uçak kalkarken ve inerken emzirin ki kulakları kapanmasın. Uçağa binmeden önce doktorum burnunun kuruyup kapanmasını önlemek için okyanus suyu ve uçakta rahatsızlanırsa diye ağrı kesici vermişti.Okyanus suyu doğal olduğundan kullandık. Ama ağrı kesiciyi kullanmayı hem tercih etmedik hem de gerek olmadı.
 2. Bebeğiniz için emniyet kemeri verecekler, takmayı bilmiyorsanız, hostesten takması için rica edin. Ben yolculuğumuz boyunca gerekmediği takdirde emniyet kemerini hiç çıkarmadım.Cevaplamak için Üye ol