10-11 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


secil84

Benim Eylülüm de 11 kilo :) Bence sen çok iyi bakıyosun tosuncuğumaaa :)


psychomom

kızım 16 aylık ve aynı kıloda,bence kılosunu dert etme,dengelı beslenıyosa sorun yoktur bence.aylardır kızım da kılo almıyor aylardır,ama dönemsel olarak böyle olabılıyormuş,meyve sebze et yıyor,dert edıcek bişey yok. 


ozgu_naz

herşeyden minik minik yediriyorum ben.etine sebzesine dikkat ediyorum.balığı eksik etmiyorum. kendi yediğimiz ekmekten sabahları minicik bir parça yediriyorum.3,4 tatlı kaşığı pilav yada makarna da yer arada.yoğurt baş besini ona byılır. zayıf olsun sağlıklı olsun çok daha iyi


sema_melis

bizim baş besinimiz öğle çorbası.yoğurt ve muhallebi asla ağzımıza sürmüyoruz.ama elinden kek börek düşmez.dr gelişimine %50 dedi.minyon bir kızım var.bencede hasta olmasınlar yeterki zayıf olsunlar


arseli

Bu dönem tam hareketlendikleri dönem..Kilo artışı olmaması normal bence..Eğer sebze-meyve ve et veriyorsan.Mamada alıyorsa bence yeterli besleniyordur.


organikanne

seroşcum benim de bildiğim baybarsın çok ii olduğu maşşallah:) ömer baybarstan 15 gün kadar büyük:D ama 9 kilo:) ben bu konuda en son fikir verecek anneyim sanıyorum ki:) çünkü biz oğlumla ek gıdaya 4.ayda geçmeye çalıtık ama 1.yaştan sonraya öteledik:D günlük beslenmemmiz sabah ;pekmezli,hipp bisküvili,keçi sütlü,peynir ya da yumurtalı ,muzlu işte klask kahvaltı :D öğlen çorba arada kemirmek isterse elma ayva bi yerken kemirir :D akşam da yoğurt :DDD o da birer kase diiL:D kaç kaşık yerse.ama drum çook iyi olduğun u söylüyor:D deli mi ne :D şaka bir yana sağlığı yerindeyse sorun yok:) ama yiyen bir bebek olsaydı  berrak gibi elimden geldiğince tattırmaya çalışırdım lezzetleri.. 
ve tabi bir de hazır gıdadan hararetle kaçıyoruz biz..mama,devam sütü vs:S


organikanne

hee tabi biz süt alıyoruz unutmuşum onu:DCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kucakta uyuma!imdat! 4

mylo 5Y5H
Son: mylo,

Parmak emme 3

Uyaran eksikligi-otizm 2

Prematüre bebek 0