öfkeyle başa çıkma yöntemleri sizce nelerdir?

cemine_ soruyor: 10

Sevgili anneler. malum çok stresli bir iş yapıyoruz. çoluk çocuk yemek ev işi vb.

peki öfkeli olunca yada sinirli bunu atlatmak için ne yapmak gerekir ?

bir şeyleri sağa sola fırlatmak, kırmak dökmek yada bir şeyleri yere atıp çiğnemek ezmek gibi yöntemler işe yarıyor mu ?

siz neler yapıyorsunuz ?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


homemaker

psikiyatriste gidiyorum... tavsiyemdir...


nevinc

Cevaplari takipteyim :(


peperoni

Ben kendimi disari atiyorum.sahilde uzun bir yuruyus yapip sonra da oturup bir cay icince kendimi cok daha iyi hissediyorum


cancun

dişimi sıkıp 10-100 kadar sayıyorum duruma göre. bahçeye çıkıp hava alıyorum. banyoda elimi yüzümü yıkıyorum. çok fena bir durumsa eşime bağırıyorum nadiren:)) genelde kendimi sıkıyorum o yüzden genel olarak bütün vücudum ağrıyor çoğunlukla.


saretubaaa

adem güneş( uzman pedagog)  okuyorum. inanın çok iyi geliyor. daha sakin ve sabırlı bir anne oluyorum :)snoopytiny

Bunu temelden çözmen gerekiyor. Öfkelendiğin konular neyse o konuda çocuğuna hak vermeye çalışman en doğrusu. Çünkü örneğin çocuğun oyuncakları dağıttığında salonun harini görüp kendini sakin tutman çok zor, ama küçük bir çocuğun orayı burayı dağıtarak keşfetmeyi öğrendiğini kabullenirsen zaten dağınık bir oda seni öfkelendirmez. Ya da senin seçtiğin giysiyi giymeyen çocuğuna tam evden çıkarken bağırmamak işten bile değil. İşte bu konu seni öfkelendiriyorsa o zaman küçücük bir çocuğun senin gibi bir moda anlayışı olamayacağını, renk uyumunu senin gibi önemsemeyeceğini kabul edersen zaten öfke duygun oluşmaz vb vb .... Aslında çok uzun uzun anlatıyordu bir yerde okumuştum, uygulamaya çalışıyorum çok yararını gördüm.


selencem

Neden öfkeleniyorsunuz? Bence onu çözün... Ben yorgunken öfkeleniyorum, bunun farkında olunca kontrol ediyorum ve dinlenmeye çalışıyorum.


cemine_

öfke baldan tatlı.

bilmiyorum neden öfkelendiğimi :)

bir keresinde yaptığım kek kabarmadı diye karşı duvara fırlatmıştım :)homemaker

Ouw kek fırlatmak :) Ben olsam temizlerken kendime öfkelenirdim...


cemine_

:)
Cevaplamak için Üye ol