Ankara (mustafa kemal mah) kreş

koyuncu10 soruyor: 7

MERHABA KIZIM 36 AYLIK MUSTAFA KEMAL MAHALLESİNDE HANGİ KREŞİ ÖNERİRSİNİZ?

MERAKLI BAYKUŞ
DÜNYA ÜÇ RENK
İDEAL AKADEMİ ... VEYA SİZİN TAVSİYE EDECEĞİNİZ KREŞ VAR MI?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


arelsmommy

Ankara çankaya(öveçler,balgat,gop,birlik ve civarı) kreş tavsiyeleri_2 yaş linke bakabilirsiniz aklınıza takılan baska bi sey olursa yine yanıtlarım.


hunter01

Evet evet okumuştum. Yazılan herşeyi defalarca okudum hatta


hunter01

Meraklı bakıştan hic bahsetmemissiniz. Gidip gördünüz mü? Ben içlerinde bur tek onu gördüm. Gayet güzel ancak oğlum oraya gore biraz küçük kalıyor gibi. Diğer ikisini (dunya 3 renk ve ideal c.a. ) haftaya gezeceğim. Son kararımı verebileceğim umarım. 


arelsmommy

Ben montesorri okulu dusunmedim için orayı gezmemiştim, ama bugun aynı sitede yer alan akademi anaokulunu gezdim, yeri dışında hoşuma giden bir yanı olmadı. Bugun kres sahibi doguma gitmiş eşi de kreşin müdürüymüş haliyle o da yoktu. Tam bir belirsizlik vardı. Beni 5-6 yas grubunun ogretmeni aydınlatmaya calıştı, 2-3 yas ogretmenimiz uzun suredir burada ve cok deneyimli dedi. Kresi gezerken 2-3 yasın öğretmeniyle karsılasıp konuştum 23 yasında bi kızcagız kız meslek mezunu acıktan çocuk gelişimi okuyor bir yıldan biraz fazladır kreste, iyi niyetli biri gibi ama kesinlikle sınıfın asıl öğretmeni olacak biri değil. Zaten bu bilgi karmasasını ve fiziksel mekanın bunaltıcılığını gorunce cok uzatmadım çıktım. 


hunter01

Orası bana zaten hiç çekici gelmiyor dışardan bile. Evet haklısınız aslında ben de %100 montessori istemiyorum. Diğer alanlarda da bir şeyler ogrensin ve bir çocuk gibi oyuncaklarla da oybasın istiyorum.


hunter01

Merhaba ideal çocuk akademisi tecrübeniz nasıl gidiyor acaba? 


arelsmommy

Merhaba, buyuk laflar etmek istemiyorum artık yaşadığımız kotu tecrube sebebiyle ama eşim de ben de çocugumuzu almaya her gittiğimizde keske en basından buraya verseydik diye hayıflanıyoruz. Acıkcası ideal çocuk dısardan daha kuralsız basıbos gibi gozukuyor ama içine girince korktuğum gibi çıkmadı. Her şeyden önce çocugum çok kolay uyum sagladı öğretmenini çok kolay benimsedi öğretmen genç olmasına karsın çocuk uzerinde çok dengeli bi otorite kurdu lafını dinletebiliyor kendini sevdirdi ve ana babasını bile binbir nazla öpen çocuk öğretmeniyle öpüşmeden okuldan ayrılmıyor. Ve en önemlisi de çocuk gercekten mutlu gozukuyor ve egleniyor. sabahları okula gitmeyeceğim diye kriz yaratmıyor. Bol bol oynuyor. Ha bir şey öğreniyor mu henuz ona yorum yapamayacağım zira yaz okulu programı kıştan farklı ama artık o konuyu çok da umursamıyorum. Diğer tarafta İngilizce kelimeler öğrenmişti, ona kadar sayıyordu, ne bileyim şarkı biliyordu VS ama boyle mutlu değildi. Bir de okul gercekten seffaf bi politika izliyor, hataları da varsa goruyorsunuz ancak makul bi dille anlatınca hatada ısrar edilmiyor ki bence çok önemli bu, diğer krese yasadıgımız en buyuk problemlerden biriydi zira. Genel olarak duşuncelerim ve gozlemlerim boyle. Biz kesin kayıt yaptırmaya karar verdik 
Cevaplamak için Üye ol