ücretsiz izin mi yoksa çalışma hayatı mi?

ilknur_berkkuzusu soruyor: 9

Selamlar anneler kafam çok karışık fikir verirseniz sevinirim Eşimin tayini çıktı bende öğretmenim bu arada dolayısıyla yer degisikligimiz söz konusu 7 aylık kızım ve 4 buçuk yaşında bi oğlum var oğlum ekim doğumlu o yüzden okula geç göndereceğim dolayısıyla 5 ve 6 yaş 2 yıl anasınıfı na gitmiş olacak bu arada 3 yaşından bu yana kreş e gidiyor çalışan annenin sefil bebesi 😯 Şimdi siz olsanız özellikle çalışan annisler size soruyorum 1 yıl ücretsiz izin alıp 2 kuzucukla evde olmayı mi tercih eder yoksa 5 yaşındaki kuzuyu kreş e bebeği bakiciya sizde işe mi giderdiniz? ?????

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sinemyilmaz

Bence durumunuz musaitse evde kalin krese verseniz 500 600 lira geriside cocuklariniza zaman ayirdiginiza sayin bence


gulsah_ata_mete

Calisma hayatiniz sizi mutlu ve motive ediyorsa, bebeklerinize bakacak iyi birini bulursaniz ve gozunuz arkada kalmazsa neden calismayasaniz..

Ama cocuklarinizla evde olmak devlet boyle bir hak vermisken, cok cazip gorunuyor. Isi birakmiyor, cocuklarinizin en cok ihtiyaci oldugu zamanda ara veriyorusunuz..


fatos

Bu biraz kişilikle ilgili. Evde olmak sizi mutsuz etmeyecekse, çocukların en güzel zamanlarında -imkanlarınız da elveriyorsa- yanında olmak en güzeli. Ben 2 yıl kullandım ve iyi ki kullanmışım diyorum. Bir daha o kadar yoğun bir yakınlık yaşamadım oğlumla.


akasya2213

Sırf öğretmen olduğunuz için -gerçi branşınızı bilmiyorum ama- bence devam edebilirsiniz.ayberke

Merhabalar, çalışan ananeyim. Eğer maddi açıdan sıkıntınız yok ise 2 çocukla da çok güzel vakit geçiririm diyorsanız hiç düşünmeyin keyfini çıkarın çocukların.Nasıl olsa iş hayatınız sekteye uğramıyor.


mustafamami

eğer büyükle yeterince ilgilenemeyecek ona okuldaki gibi ekinik vs yapamayacaksam kreşe devam ettirir, küçükle evde ücretsiz izin yapardım. halihazırda öyle yapıyorum... 


dilrubaa

Buyuk krese devam etsin yarim gun. Maddi olarak bunu kaldirabilecekseniz ucretsiz izin kullanin, 3 yil kullandim bence paha bicilmez yaninda olmak, buyumesini gormek


mutluannelif

Böyle bir hakkınız var. Özelde insanlar süt izni dahi kullanamazken sizin acaba diye düşünmeniz bana mantıklı gelmiyor. Nasıl olsa işiniz garanti, bebeklerinizin büyüme hızı da çok acayip. Bir daha o günlere dönemeyeceksiniz. Büyük kreşe başlayabilir ama küçük için evde olmak önemli bence.

Kızım 8 aylıktı işe başladığımda. En tatlı zamanıydı. 11 aylıktı kızım ben istifamı verdiğimde. O 4 ay hafızamda kız çok az ve düşündükçe hep mutsuz olurum.


ilknur_berkkuzusu

Fikirlerini paylaşan annelere teşekkür ediyorum eleştirel yorum yapanlarada ayrıca Teşekkürler ne de olsa zaman ayırıp yazmışsınız


Cevaplamak için Üye ol