Oğluum acıkınca ağlamıyor

fkry37 soruyor: 5

haftaya 4 aylık olacak oğlum  acıkınca ağlamıyor ne güzel işte ağlasa daha mı iyi demeyin baş parmağını ağzına sokup emmeye başlıyor yada diğer parmakların gündüz görüyorum emziriyorum zaten 2 saatte bir emziriyorum ama gece iki çocukla gündüz baya yorulduğum için uyuya kalıyorum telefonun alarmını kuruyorum ama çoğu zaman duymuyorum oğlumda ağlamayınca sabaha kadar aç kalıyor bir uyanıyorum baş parmağı ağzında emiyor uyumaya çalışıyor yanı kendi kendini skinleştıriyor eline çorap taktım bugün yatarken emdiği ile sabah 8,30 kadar kalmış ne yapabilirim parmak için emzik denedim almadı ağlamaması normal mı büyük oğlum ortalığı aya kaldırırdı hiç alışık değilim sorum mu var acaba zaten 15 günde 200 gr almış gündüzde sesten doğru ememiyor abi peşimizi bırakmıyor gece olsun güzel emmesini isitorum ama başaramıyorum

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kurablyemm

Şekeri düşer sarilk olur ozelden yazisalimmi


mehmell

Benim bebegimde bu hafta sonu 4 aylik olucak. Yanimda yatiriyorum 2kez uyaniyir aciktigindada sadece mizmizlaniyor ben ona uyaniyorum emziriyrum. Sen saatini kur bence emmesi lazim cunku pes etmeden emzir. Hic doktora falan sordunmu bence bi danis. Kendi kendine dalmasi oyalanmaso cok guzel bisey ama bunun icin biraz erken.


eseyna

Oncelikle 4 aylık bebek sarılık olmaz (1.aydan sonra bebekler sarilik olmaz) bu yanlış bir bilgi. 2. Aydan sonra bebek uyanmiyorsa onu kaldırıp emzirmeyebilirsiniz. Bunu çocuk gastro uzmanı bir Prof. Söylüyor ki sizin Bebeğiniz de uyandiginda aglamiyorsa eğer bir süre sonra geri uyuyordur bence sıkıntı yapacağınız bir durum yok.


ilknurbade

Kizim 4 aylikkken dr.umuz bebegi gece beslemek için uyandirma demişti. Gece acikinca uyaniyordu 1 kere besliyordum geri yatiyordu. Gece en azindan 1 kere kalkip besleyin yeter. Benim kizim da acikinca aglamiyordu hala da ben beslemesem mama demiyor. Gunduzleri iyi beslendiginden emin olun ama. Bir de emzik avent kullandik hala da sadece gece uykuya dalarken kullanıyoruz. Parmak gibi ucu bir inceleyin isterseniz belki onu emer.


fkry37

teşekkürler cevaplarınız için dün doktorla görüştüm birşey olmaz uyandırma dediama sen uyanırsan besle dedi toplamda 6 saat falan aç kalıyor tlf ile uyanıp emzirmeye başladık eşim uyandırıyor ama doktor parmağına izin verme çorap giydir birde emzik dene değişik değişik birini alır dedi aventin emziklerine bakıyımCevaplamak için Üye ol