Alerji

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ketrin

secil2011 balı eğer ilk kez verdiysen o yapmış olabilir bende ilk kez irmik verdiğimde üç kez aynı şeyi yapmıştı 4.ünde artık bünyesi alıştı sorun olmadı. Birde eğer bir yaş aşılarını olduysa ondan yaklaşık 4-5 gün sonrada bahsettiğin döküntüler oluyor çokda çabuk geçmiyor. bende sinek ısırğı sanmıştım düğme gibi büyük büyüktü. yeni geçti izleri..


ketrin

aşının üzerinden 13 gün geçmiş bu etkiler doktorumuzun söylediğine göre aşıdan sonra ilk 19 gün içerisinde görülebilir. Balı ilk verdiğinde de görürdün bu etkiyi eğer baldan dolayı olsaydı bence. Ama sen yine doktoruna danış. Yüksel ihtimal aşıdan olabilir birkaç arkadaşımda daha olmuştu


kem

aşıdan kaynaklı olabilir çünkü aşı döküntüleri vurulduktan 10 15 gün sonra çıkıyor


ediluj

Bal faydalı oladugu kadarda  cok allerjik bir besin..kabarıklıklar sonduyse sorun yok..


beatrix

Gecen hafta ayni sekilde biz de de vardi. Sinek isirmiscasina kirmizi kabarik benekler cikti. Kasiniyordu hem de gece uykusundan uyanip koluma ne oldu anne diyordu. Bir anda taytinin ici kasiniyor bacaklarinda cikmaya basliyordu.

Degisik ne verdim diye dusundum. Meyve suyu icti 4 gun ust uste. Her gun bir kutu icti bir litre bile etmiyor.

İster ev yapimi ister hazir kutuda ne zaman meyve suyu icse oluyor.

Normalde meyve yiyor benim kizim alerji belirmiyor meyve yiyince. Ama suyunu icince kabariyor.

Meyvenin kendisini yese diyelim elma yada havuc portakal. En fazla orta buyuklukte bir elma veya portakali yiyebilir. Oysa bir bardak meyve suyu bazen 2 yada daha fazla meyveden elde ediliyor. Yiyemeyecegi kadar meyvenin suyunu icmis oluyor.

Narenciye alerjisi oldugundan suruplarimizi bile portakalli almiyoruz. Elma havuc kayisi seftali suyunu icebilecegi meyveler.

Onlarida yediriyorum meyve suyu cok sevmesine ragmen vermiyorum. Alerji surubu ve stilex verdi bize doktor kabariklik sikayetiyle gidince. Bu gun okulda yarim bardak meyve suyu icmis yine ogretmeni son anda farketmis. Surup verdim rahat yatti.

Gecmis olsunCevaplamak için Üye ol