şarjlı diş fırçası kullananlar

akasya2213 soruyor: 10

şarjlı diş fırçası kullanıp ta memnun olduğunuz model var mı? iki gündür araştırıyorum o kadar çok çeşidi çıkmış ki karar veremiyorum. bir de çocuklar için bu tarz bir ürün güvenli midir? ürünün açıklamasında bir bilgi yok yalnız ürün resmini büyütdüğümde 5+ ibaresi gördüm. acaba 4 yaşındaki oğlum için uygun değil midir?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


bellroad

normal dis fircasi kullanmayan oglum icin aldım 3 yasına geliyor, +5 ibaresi oldugu icin cok kısa sureli kullandırıorum cok hosuna gidior ancak bununla dis fırcalıyor cunku. oral b aldım. simsek mcqueen modeli. dis doktorları onermiyor kucuk yas icin ben brz caresizlikten aldım


akasya2213

bellroad evet bizde aynı durumdayız dişlerini fırçalatamıyorum, hiç değil tabiki düzenli değil.....düzene girsin alışkanlık etsin istiyorum dün kendim için araştırıken yanıma sokuldu videosunu izledi ben de istiyorum dedi. bir kere bile fazla fırçalasa benim için kar...diş hekimlerinin küçük yaş için önermeme nedenleri nedir acaba? sırf motorlu bir aksama sahip olduğu için mi?


Meowwow

Diş doktoru itiraz etmedi. Biz de oral b kullanıyoruz ailecek. Oğlumun ki çocuk versiyonu. Fırça biraz daha yumuşak


iflah_olmaz

Bizde ailecek kullanıyoruz.mennunuz.esimle ve ben cift okarak satilan pro750(mavi-siyah) olanı oğluma da arabalı çocuk modelini kullanıyoruz 2 yaşından beri.6 ayda birde yedek fircalarini degistiriyoruz.genel anlamda mennun kalacağınız ürünler.diş doktorumuz sorun yok kullanabilirsiniz demisti.


akasya2213

teşekkür ederim yanıtlar için iflah_olmaz piyasada alternatik başlıklar mevcut (ara yüz fırçası hassa dişler için fırça vs...) kullandığınız ürün hepsi ile uyumlu mu?lriell

Merhaba,
Sorunuz hala geçerli mi bilemiyorum ancak yine de cevap vermek istedim. 2,5 yaşındaki kızımın özellikle köpek dişlerinde sararma olunca panikle doktora götürdüm. Doktor bana önce çok güldü sonra da elektrikli diş fırçası kullan dedi :)
Sararma olunca tabi deliler gibi araştırmıştım. Neticede Oral-b çocuk versiyonu kullanmaya başladık. Bu fırça aslında oral-b nin daha düşük devirli olan 650 vs gibi bir modelinin çizgi film karakterli versiyonu. Yani siz de farklı bir başlık alarak ki piyasada satılan beyazlatıcı, diş arası temizleyici gibi tüm başlıklar da dahil kendiniz de kullanabilirsiniz. Ancak daha üst modeller eminim oğlunuzun dişleri için daha sert ve hızlı gelecektir. Yurt dışında aynı modeli 3+ diye satarken neden Türkiye'de 5+ diye sattıklarını da anlayamamıştım.
Ben önce kızımı için aldım baktım sararma vs iki günde bitti, tekrarlamadı kendime de daha üst bir modelini aldım. Yani dedim biz dişimizi fırçalamıyormuşuz bugüne kadar.
Kızım 3,5 yaşında yaklaşıyor. Dişleri sağlıklı, sararma ve çürük yok.
Sevgiler...


akasya2213

lriell teşekkür ederim yanıtınız için söylediğiniz çocuk modelinden haberdarım peki kendinize aldığınız marka nedir acaba?


lriell

Ben kendime de Oral-b 3000 modelini aldım tabi bu model çok daha hızlı ve sert fırçalıyor. İlk bir iki gün diş etlerinizde kanama olabilir yazıyor, oldu da nitekim. Eşime zorla denettim, gereksiz buluyordu, şimdi o da beyazlatıcı başlık ile kullanıyor. Çok memnun.iflah_olmaz

Akasya evet basliklarin hepsi uyumlu.makinayi ucuz modelini alip basligini farkli farkli alip kullanan arkadaslarim var.


akasya2213

iflah_olmaz çok teşekkür ederim şuan itibari ile sorumun tam cevabını bulmuş oldum. tüm başlıklar ve ucuz bir gövde en son modelden çok daha uygun bir fiyata geliyor. 


Iriell size de teşekkürler. sizin modelleri de inceleyeceğim


Cevaplamak için Üye ol