Erkek çocuk annesinin nerden çiş yaptığını görmek isterse

sehergil soruyor: 4

Oğlum 3,5 yaşında. Yaklaşık 1 yıldır babası da ben de birlikte banyoya girmiyoruz. Girersek de çamaşırlarımızla giriyoruz. Son 3-4 aydır cinsel konulara çok meraklı ve sürekli soru soruyor. Ben tuvalete girdiğimde kapıyı vurup nerden çiş yaptığını görmek istiyorum diyor. Bacak arasından diyorum ama ikna olmuyor. Çok inatçı, çok ısrarcı. Basitçe anlatıp geçiştirmeye çalışıyoruz ama merakı dinmiyor. Bir haftadır da anne memene bakıcam, süt emmek istiyorum diyor.
Kreş öğretmeniyle konuştum. Ayhanın cinsel kimliği oturmuş. Sorularını görmezden gelin diyor. Görmezden gelmek, duymamış gibi yapmak mümkün değil.
Fırsat buldukça da pipisiyle oynuyor. Sünnet olmadı henüz. Sünnet derisini geri çekip, delik kısmını açıyor. Ben de tedirgin oluyorum. Eşim de tepki verme boşver, bir şey olmaz diyor.
Geçen gün de evimize misafirliğe gelen arkadaşımızın 3 yaşındaki kızıyla odasında yalnız oynarlarken oyuncak doktor steteskopu almış, kızı kendi yatağına yatırmış kıyafetlerinin üzerinden muayene ederken gördüm. Bu durum masumdu ama tedirgin de oldum. Arkadaşına da bize yaptığı şekilde davranabilir mi? Aç memene bakayım filan diyebilir mi? Kreşte yalnız kalmadıkları için böyle bir durum mümkün değil. Arkadaşla odasında yalnız kalması da çok nadir olan bir durum.
Sizce normal bir durum mu? Ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


atakuzu

merhabalar, ataberk de 3 yaşında cinsel gelişim sürecine girdi ve 3,5 da yoğunlaştı.3-5 yaş fallik dönem ve tamamen anlattığınız durumlar var. dr umuza sordum ufuk hocamız sosyal pediatrist olduğundan çok güveniyorum. çok normal yapacak mastürbasyon da yapacak dedi. ama siz "aaa ne yapıyorsun? olmaz ama" derseniz daha da yoğunlaşır ilgisi dedi sakin dikkat çekmeden gözlemleyin dedi. Allahtan kreş durumu falan yok çaktırmadan kontrollü davranıyorum. erkek olduğunu keşfediyor. açmak açık görmek istiyor ben de vücudumuzun ve uzuvlarımızın özel olduğunu belirtiyorum. geçen gün bak giyiniyoruz eğer göstermek isteseydik çıplak çıplak gezerdik dedim. çok mantıklı geldi ona. deniyor ben de anlatmayı deniyorum zor bi süreç. biz hiç birlikte banyoya girmedik doğduğundan beri. giyinik bi vaziyette onu yıkıyoruz öyle yapabilirsiniz bence artık.


sehergil

4 yaşındaki çocuk mastürbasyon yapar mı dedi doktorunuz? Bu nesil çok hızlı gelişiyor.
Ben adet olana kadar tam bilmiyordum ne olduğunu. Bizim nesil çok safmış.


atakuzu

yooo biz anlamıyoruz sadece bizim bi aile dostumuzun şimdi 19 yaşında olan kızı 2-3 yaşlarında hep sürtünerek uyurdu. bizlerinde ilk cinsel içerikli hareketi evcilik oynamaktı. cinsel sağlık eğitimi dersinde hocamız anlatmıştı çok ilginç gelmişti.biz daha çok izlediğimiz ve ilgilendiğimiz için fark ediyoruz.


Hamster

Kızım 9 aylıkken yumruklarını sıkarak kendisini kasıp sonrasında gülüyordu,doktorumuz mastürbasyon yaptığını söyledi.Yaşı yok yani içgüdüsel bir şey bu.Bizim nesilde yaşamıştır bunları da bu kadar farkındalık yoktu sanuçtaCevaplamak için Üye ol