sallamaktan kollarım yana düştü:))beni bu dertten kurtaracak fikri olan var mı?

nurcan_eymen_efe soruyor: 10

merhaba arkadaşlar,

bizim eymen efendiyi doğduğundan beri sallıyoruz.uyumadan önce sallamak neysede uykudada istiyor bazen devamlı sallıyorum bazen arada sallıyorum.eğer sallamazsam uyanıyor.bu yüzden uyurken devamlı başındayım.başında olmak neysede uyurken devamlı sallamaya gücüm kalmadı artık.eskiden ana kucağında uyutuyordum kolay oluyordu sallamak.şimdi park beşik almıştım(almaz olaydım) ona geçtik oda tam sallanmıyor aldığımız yerde değiştirmiyor.beşiği sallmaktan kollarım yana düştü artık.ya başka beşik alıcam yada sallamamaya alıştıracam ama onuda nasıl yapıcam bilemiyorum.sallamadığım zaman uyanıyor.Bu hep byle mi gidecek?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


kamelya28

Yatmadan banyo yaptırmayı da deneyebilirsin eğer gaz sancısı vs varsa epey rahatlatıyor..


ozdenin_oykusu

feridecim senin salıncapı görmüştüm harika.ilkel de neymiş,işe yarıyor ya en modern en güzel çözüm valla....eşim de yapacak benzer birşey...


nurcan_eymen_efe

çözümünü bulabiliriz umarım özdenöykü.ilk uyurken sallansa sadece insan dayanır ama uyku arasında sallamalar nereye kadar.daha fazla sallanan beşik alıncada sorunumuza geçici çözüm olacak.1 yaşından sonra falan düzelir mi acaba?bu beşikleri en fazla 1 yaşına kadar kullanıyorlar galiba. 


ozdenin_oykusu

nurcancım inşallah dediğin gibi olur.ben de sallanan bir beşik var ama ne yazık ki zaman geliyor fayda etmiyor.aslında güzel ve iyi sallanan birşey.portatif olsun diye ondan da almıştım.dur bir link bkulayım da ekleyeyim
nurcan_eymen_efe

banyo yaptıktan sonrada öyle uzun uyumaz eymen.gazınıda çıkartıyor artık ama hala gazı mı var acaba.gece gündüze göre daha derin uyuyor ama gündüz başından ayrılamıorum.odanın kapısında sensör mü vardır nedir kapıcan çıkınca bir ağlama hadi geri dön iki salla uyusun.korkumdan kalkamıyorum yanından.anasonlu rezene çayı içtim geçenlerde daha derin uyudu gibi ama oda kesmiyor artık birde iyi geceler çayı içeyim.olmadı uyku hapı:))
feride gezmeye gittiğinizde nasıl uyutuyorsun periyi?


nurcan_eymen_efe

0-16 ay diyor küçük gibi görünüyor ama çok sallanıyor mu.yonca bambam da güzel gibi.eğer beşik alırsam fikir edineyim bari.taşınırmı acaba bunlar?


larem35

aynı sorun bizde de vardı.evde park yatak vardı.salıncak içinde yerim yoktu.tavanı deldirip çingene salıncağı dedikleri tarzda bir sey yaptırdım.oğlum rahatladı,biz rahatladık.hala kullanıyoruz:)canand

http://www.sleeperbaby.com/

Merhaba, diğer yorumları okumadım ve belki aynısı yazılmıştır ama ben de kızım daha çok küçükken aynı dertten muzdariptim. Eşim ve kp linkteki beşikten almışlar. Açıkçası benim için tam bir kurtarıcı oldu. Eğer düşünürseniz tavsiye ederim, anne için büyük kolaylık. 20-40-60 dk lık programları var. Tamamen yatabilme özelliğine de sahip ayrıca.
Kolay gelsin.


chroma

F-demir, bebek gazlı olunca mecburen kucağa alıp sallıyorsun. Biz de çok çabaladık sallamayalım diye ama başka türlü sakinleşmiyordu kuzucuk. 3. ayın sonuna kadar ağlak bir kızdı bizimki, hele ilk 40 gün kabus gibiydi! Sonra da ağlamaya devam etti ama sesi hafifledi :)
Biz anadizi dedikleri şeyi kullandık, kollarımız rahatladı. http://www.hepsiburada.com/Liste/konfor-ana-dizi/ProductDetails.aspx?productId=oyunkonforanadizi&categoryId=23020991#Gorseller
Kucağımızda uyuttuktan sonra (bu arada, uykuya geçişi de ayrı bir seramoniydi Simay'ın) anadizine yatırıp, karnına da elimizi koyup sallıyorduk. Sallama durduğu anda gözünü açıyordu Simay. O yüzden yanına oturup bir yandan sallıyor, bir yandan da film felan izliyordum. 
Gariptir ki, gece yatağında rahat yatarken gündüz sadece bununla yatıyordu. 2 hafta öncesine kadar da kullandık. Son 2 haftadır gündüzleri de yatağına yatırıyorum, anadizinden kurtardık gibi.

canand'nin bahsettiği sleepbaby'yi yeni görüyorum ama muhtemelen biz de işe yaramazdı herhalde, zira Simay'ı anakucağına oturtup salladığımızda hiç hoşuna gitmemiş, ağlamaya devam etmişti. öne arkaya değil de, sağa sola sallanmayı tercih etmişti Simay.Cevaplamak için Üye ol