sallamaktan kollarım yana düştü:))beni bu dertten kurtaracak fikri olan var mı?

nurcan_eymen_efe soruyor: 10

merhaba arkadaşlar,

bizim eymen efendiyi doğduğundan beri sallıyoruz.uyumadan önce sallamak neysede uykudada istiyor bazen devamlı sallıyorum bazen arada sallıyorum.eğer sallamazsam uyanıyor.bu yüzden uyurken devamlı başındayım.başında olmak neysede uyurken devamlı sallamaya gücüm kalmadı artık.eskiden ana kucağında uyutuyordum kolay oluyordu sallamak.şimdi park beşik almıştım(almaz olaydım) ona geçtik oda tam sallanmıyor aldığımız yerde değiştirmiyor.beşiği sallmaktan kollarım yana düştü artık.ya başka beşik alıcam yada sallamamaya alıştıracam ama onuda nasıl yapıcam bilemiyorum.sallamadığım zaman uyanıyor.Bu hep byle mi gidecek?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


ozdenin_oykusu

sleeper beşik 2 ay süre ile satışta yokmuş :(((((((((((((((((((((


mibrim

bebeğim kolikti gazlıydı vırttı zırttı derken velhasıl sallanmaya öyle alışmıştı ki aynen dediğin gibi uykusunda da sallamam gerekiyordu..yonca bambamla kısmen rahat ettim olduğu yerde kalıyordu çünkü ama bir dönemde o olmazsa uyumadı her yere de götüremem ya! ferber falan da tutmadı katılarak ağladı dayanamadım zaten..


uzun lafın kısası zaman içinde değişti benim ki evet şimdi ayağımda sallanarak uyuyor ama uyuyunca yerine koyuyorum o kadar bambama 6 aya kadar sığdı sonra park yatak şimdide kendi odasında ki yatakta yatıyor..bu kadar yol katettiğime bile şaşırıyorum yoksa bir ara bambamla yaşıyorduk..konyadayım istanbula adapazarına heryere taşıdık:D


HAWOR

benim kızımda kolik bir bebekti ve ilk üç ay eşimde bende resmen kas yaptık kucakta pışpışlamaktan.4.ayından sonra sizin gibi gına gelmeye başlayınca bana da, çareyi kendi kendine nasıl uyutrsam diye ararken buldum.uykusunu iyice getirene kadar uyutmadım,sonra bizim çift kişilk yatağın üzerine onunla birlikte yatmaya başladım her uyku öğününde.ve inanamazsınız bir hfta falan sonra kendiliğinden dalmaya başlad uykuya.tabi   bu arada birde peluş bir oyuncak bulduk uyku arkadaşı olsun diye.sadece uyurken verdim eline.
hem uyku saatleri düzene girdi hemde artık yatağına bırakınca bir süre sonra kendiliğinden uykuya dalmaya başladı.mutlaka deneyin...ne ayakta sallama ne beşikti şuydu buydu...hiç bir sıkıntımız yok artık.6.ayımıza girdik ve mutluyuz :)


subhdem

bende sleeper ya da kraft dondy önercektim. aynen ben de almadım ve sallamaya devam hele gece uyanır ve tekrar uyumakta direnirse, sabahın köründe bunu yaparsa uyku sersemi zor oluyo:)ediluj

bize eşimin bir arkadaşı bebeği buyuyunce anadizlerini bize getirdi,çok memnun kaldık sizde kullanın diye,kullandım çok pratik bize gelen her bebeği olan nerde aldınız diye sordu..tavsiye ederim..lacivert0

benim kızımda gazlı bir bebekti çok ağladı 3 ay boyunca. eşim sanayide  çingene beşiğinin seyyar modelinden :) yaptırdı.

geceleri yatak odasına gündüzleri oyun odasına taşıyorduk. çok işimize yaradı ama ben kızım orda uyurkrn çok huzursuzdum. çünkü gözleri yarı açık baygın yatıyordu. ayrıca ev dışında bir yere gidemez olmuştuk.

4. ay gazı bitince (biogaia damla sağolsun) ve artık bu beşiğin kızımda alışkanlık yapacağını düşündüğümden bir gün toplayıp kaldırdım beşiği.

meğer kızım beşikte ayrılmaya hazırmış ben hazır değilmişim. şimdi park yatağın hamak katında sallayarak yatırıyorum. evin dışındaysak yada uykuya geçmekte zorlandıysa kucağımda sallıyorum.

şimdi bizdeki sorun artık 360 derece dönebiliyorlar kısa süre sonra hamak katı iptal etmek zorundayım. bakalım o zaman hiç sallanmadan yatabilecek mi.

siz 3 ayı bitireceksiniz galiba. bence sallanan bir şey almayın. eğer gazı varsa bu aydan sonra hafifler. 4,5-5 ay artık bebeklerde alışkanlıkların oluştuğu dönem. sallanmaya alışırsa ileriki dönem daha zor olur sizin için.


lacivert0

bu arada hem oğlumu hem kızımı uyuturken yüzlerine (sadece gözlerini kapatacak şekilde) tülbent örtüyorum. etrafı inceleyemedikleri için çok daha rahat uykuya geçebiliyorlar. tavsiye ederim.


nurcan_eymen_efe

bende çok istedim kendi kendine uyusun diye ama kucağa almadan dayanamadık ilk 20 gün iyiydi gaz derdi yoktu daha sonra bir başladı halen tamamen gaz  geçmiş değil arada yokluyor.bebeğim o kadar gaz sancısı çekerken onu sallamayıp sancısını hafifletmeden duramazdım.zaten morarıp gidiyordu yavrucak ağlamaktan nasıl almıyayım kucağıma,nasıl sallamayayım.velhasıl kelam o günleri atlattık,atlatıyoruz ama sallamayıda aşmam lazım.yeni beşik bizim için geçici çözüm olacak galiba.ya ayakta sallamayı yada kendi kendine uyumasını öğretmek lazım.bu konuda denemeler yapacağım eğer başarılı olursa yazarım.cevaplarınız için çok tşklr arkadaşlar.nurcan_eymen_efe

bende çok istedim kendi kendine uyusun diye ama kucağa almadan dayanamadık ilk 20 gün iyiydi gaz derdi yoktu daha sonra bir başladı halen tamamen gaz  geçmiş değil arada yokluyor.bebeğim o kadar gaz sancısı çekerken onu sallamayıp sancısını hafifletmeden duramazdım.zaten morarıp gidiyordu yavrucak ağlamaktan nasıl almıyayım kucağıma,nasıl sallamayayım.velhasıl kelam o günleri atlattık,atlatıyoruz ama sallamayıda aşmam lazım.yeni beşik bizim için geçici çözüm olacak galiba.ya ayakta sallamayı yada kendi kendine uyumasını öğretmek lazım.bu konuda denemeler yapacağım eğer başarılı olursa yazarım.cevaplarınız için çok tşklr arkadaşlar.


nurcan_eymen_efe

chroma bende konfor ana dizinin aynısını kullandım ona geçince çok rahatladık ama artık sığmıyor.çözüm bulabiliriz inş.Cevaplamak için Üye ol